September 21, 2020
News Sport

GAA ROUND-UP: All the latest local results and tables

 

St. Canice’s Credit Union Senior Hurling League Group A
Fri, 14 Aug,

Fri, 14 Aug, Venue: UPMC Nowlan Park, (Round 3), James Stephens 2-16 O’Loughlin Gaels 2-16
Sat, 15 Aug,
Sat, 15 Aug, Venue: John Locke Park, (Round 3), Shamrocks Ballyhale 3-22 Danesfort 1-16
Sat, 15 Aug, Venue: Pairc Lachtain, (Round 3), Bennettsbridge 2-22 Tullaroan 1-18

St. Canice’s Credit Union Senior Hurling League Group B
Sat, 15 Aug,

Sat, 15 Aug, Venue: Thomastown, (Round 3), Clara 3-23 Rower Inistioge 2-16
Sat, 15 Aug, Venue: UPMC Nowlan Park, (Round 3), Mullinavat 0-18 Graigue Ballycallan 0-13

Michael Lyng Motors Hyundai Intermediate Hurling League Group A
Sat, 15 Aug,

Sat, 15 Aug, Venue: Bennettsbridge, (Round 3), Glenmore 1-15 O’Loughlin Gaels 2-9
Sat, 15 Aug, Venue: Pairc na Seamrog, (Round 3), Thomastown 1-12 Carrickshock 1-11
Sun, 16 Aug,
Sun, 16 Aug, Venue: UPMC Nowlan Park, (Round 3), St. Patrick’s 4-14 John Lockes 0-13

Michael Lyng Motors Hyundai Intermediate Hurling League Group B
Sat, 15 Aug,

Sat, 15 Aug, Venue: Canon Kearns Park, (Round 3), Lisdowney 1-16 Young Irelands 1-10
Sat, 15 Aug, Venue: Pairc Sheamuis Stiophan, (Round 3), Dunnamaggin 0-12 St Martin’s 0-11
Sat, 15 Aug, Venue: Ballyragget, (Round 3), St Lachtain’s 2-13 Fenians 0-16

J.J Kavanagh and Sons J.H.L. (Section A) Group A
Fri, 14 Aug,

Fri, 14 Aug, Venue: Slieverue, (Round 4), Slieverue 1-24 Cloneen 1-13

J.J. Kavanagh and Sons J.H.L. (Section A) Group B
Thu, 13 Aug,

Thu, 13 Aug, Venue: MW Hire Dunmore, (Round 3), Conahy Shamrocks 2-21 Barrow Rangers 2-16

J.J. Kavanagh and Sons J.H.L. (Section B)
Sat, 15 Aug,

Sat, 15 Aug, Venue: MW Hire Dunmore, (League Final), Dicksboro 3-12 James Stephens 2-13

J.J. Kavanagh and Sons Junior A Hurling Championship
Sun, 16 Aug,

Sun, 16 Aug, Venue: Danesfort, (Semi Final), Lisdowney 3-14 Dunnamaggin 2-8
Sun, 16 Aug, Venue: Pairc Sheamuis Stiophan, (Semi Final), Graigue Ballycallan 1-17 O’Loughlin Gaels 0-17

J.J. Kavanagh and Sons Junior B Hurling Championship
Tue, 11 Aug,

Tue, 11 Aug, Venue: Bennettsbridge, (Quarter Final), Bennettsbridge 1-19 Barrow Rangers 1-10
Sun, 16 Aug,
Sun, 16 Aug, Venue: Piltown, (Semi Final), Mullinavat 1-20 Tullogher Rosbercon 2-16
Sun, 16 Aug, Venue: Clara, (Semi Final), Bennettsbridge 3-25 Dicksboro 2-21

Iverk Produce Junior C Hurling Championship
Sun, 16 Aug,

Sun, 16 Aug, Venue: Tom Ryall Park, (Semi Final), Emeralds 2-16 Shamrocks Ballyhale 0-14
Sun, 16 Aug, Venue: Ballyragget, (Semi Final ), Danesfort 4-18 Fenians 1-11
Sun, 16 Aug, Venue: Mooncoin, (Relegation Final), Windgap 1-12 Mooncoin 2-7

Country Style Junior D Hurling Championship
Sun, 16 Aug,

Sun, 16 Aug, Venue: John Locke Park, (Semi Final), Cloneen 1-21 Carrigeen 0-9
Sun, 16 Aug, Venue: Inistioge, (Semi Finals), Blacks and Whites 0-22 Kilmacow 4-8

Junior E Hurling Championship
Sun, 16 Aug,

Sun, 16 Aug, Venue: Cloneen, (Semi Final), St Martin’s 2-10 Erins Own 1-11
Sun, 16 Aug, Venue: Pairc Lachtain, (Semi Final), Dicksboro 0-20 Lisdowney 3-9

Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling League/Championship Group B
Mon, 10 Aug,

Mon, 10 Aug, Venue: Palmerstown, (Round 3), Dicksboro 5-30 Mooncoin 0-6

Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling League/Championship Group C
Mon, 10 Aug,

Mon, 10 Aug, Venue: Gowran, (Round 3), Young Irelands 2-17 O’Loughlin Gaels 1-11

Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling League/Championship Group A
Mon, 10 Aug,

Mon, 10 Aug, Venue: Bennettsbridge, (Round 3), Bennettsbridge 2-15 Danesfort 2-4
Mon, 10 Aug, Venue: Dr Tierney Park, (Round 3), Blacks and Whites/Slieverue 4-15 Graignamanagh 0-13

Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling League/Championship Group B
Mon, 10 Aug,

Mon, 10 Aug, Venue: Dunnamaggin, (Round 3), Dunnamaggin 3-16 Kilmacow 2-11
Mon, 10 Aug, Venue: Piltown, (Round 3), Glenmore 1-24 Piltown 2-17

Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling League/Championship Group C
Mon, 10 Aug,

Mon, 10 Aug, Venue: Jenkinstown, (Round 3), Erins Own 2-18 Conahy Shamrocks 4-9
Tue, 11 Aug,
Tue, 11 Aug, Venue: Coon, (Round 3), St Martin’s 5-9 Dicksboro 2-14

Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling League/Championship Group D
Mon, 10 Aug,

Mon, 10 Aug, Venue: Tom Ryall Park, (Round 3), Graigue Ballycallan 4-18 Fenians 0-13

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League/Championship Group A
Mon, 10 Aug,

Mon, 10 Aug, Venue: Pairc na Seamrog, (Round 3), Mullinavat 0-24 Shamrocks Ballyhale 0-13

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League/Championship Group B
Mon, 10 Aug,

Mon, 10 Aug, Venue: Tullaroan, (Round 3), Tullaroan 5-27 St Lachtain’s 3-9

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League/Championship Group C
Mon, 10 Aug,

Mon, 10 Aug, Venue: Ballyragget, (Round 3), Lisdowney W/O St. Patrick’s –

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League/Championship Group D
Tue, 11 Aug,

Tue, 11 Aug, Venue: Gowran, (Round 3), Clara W/O Young Irelands –

Duggan Steel Under-15 A Hurling League/Championship Group A
Wed, 12 Aug,

Wed, 12 Aug, Venue: Canon Kearns Park, (Round 3), James Stephens 4-20 Erins Own 0-5
Wed, 12 Aug, Venue: St. John’s Park, (Round 3), Graigue Ballycallan 4-12 O’Loughlin Gaels 0-6

Duggan Steel Under-15 A Hurling League/Championship Group B
Wed, 12 Aug,

Wed, 12 Aug, Venue: Clara, (Round 3), Tullogher Rosbercon 1-13 Clara 0-5
Wed, 12 Aug, Venue: Gowran, (Round 3), Dicksboro 4-12 Young Irelands 2-10

Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group A
Wed, 12 Aug,

Wed, 12 Aug, Venue: Paulstown, (Round 3), Danesfort 5-12 Barrow Rangers 5-7
Wed, 12 Aug, Venue: Dunnamaggin, (Round 3), Bennettsbridge 3-19 Dunnamaggin 1-11

Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group B
Wed, 12 Aug,

Wed, 12 Aug, Venue: John Locke Park, (Round 3), John Lockes 4-11 Mullinavat 2-10
Wed, 12 Aug, Venue: Piltown, (Round 3), Piltown 7-10 Kilmacow 1-11

Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group C
Wed, 12 Aug,

Wed, 12 Aug, Venue: Ballyragget, (Round 3), St. Patrick’s 4-11 St Martin’s 2-10

Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group D
Wed, 12 Aug,

Wed, 12 Aug, Venue: Thomastown, (Round 3), Rower Inistioge 1-13 Thomastown 1-8

Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group A
Wed, 12 Aug,

Wed, 12 Aug, Venue: Hugginstown, (Round 3), Mooncoin W/O Carrickshock –
Wed, 12 Aug, Venue: Pairc na Seamrog, (Round 3), Glenmore 1-25 Shamrocks Ballyhale 3-9

Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group B
Thu, 13 Aug,

Thu, 13 Aug, Venue: Palmerstown, (Round 3), James Stephens 2-17 Dicksboro 1-7

Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group C
Wed, 12 Aug,

Wed, 12 Aug, Venue: Pairc Lachtain, (Round 3), Fenians 1-13 St Lachtain’s 1-5

Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group D
Fri, 14 Aug,

Fri, 14 Aug, Venue: Gowran, (Round 3), Tullaroan 2-12 Young Irelands 2-7

Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League/Championship 13 A Side
Wed, 12 Aug,

Wed, 12 Aug, Venue: Slieverue, (Round 3), Slieverue W/O Cloneen/Railyard –

Duggan Steel Under-13 A Hurling League
Fri, 14 Aug,

Fri, 14 Aug, Venue: Palmerstown, (Round 1), Erins Own 2-6 Dicksboro White 0-6
Fri, 14 Aug, Venue: James Park, (Round 1), O’Loughlin Gaels 3-10 Dicksboro Maroon 1-9

Duggan Steel Under-13 A1 Hurling League/Championship Group A
Fri, 14 Aug,

Fri, 14 Aug, Venue: Piltown, (Round 1), Piltown 4-14 Mooncoin 5-11
Fri, 14 Aug, Venue: John Locke Park, (Round 1), Glenmore 3-5 John Lockes 2-7

Duggan Steel Under-13 A1 Hurling League/Championship Group B
Fri, 14 Aug,

Fri, 14 Aug, Venue: Dunnamaggin, (Round 1), Danesfort 3-11 Dunnamaggin 2-7
Fri, 14 Aug, Venue: Gowran, (Round 1), Young Irelands 1-21 Thomastown 0-5

Duggan Steel Under-13 B Hurling League/Championship Group A
Sat, 15 Aug,

Sat, 15 Aug, Venue: Lisdowney, (Round 1), Lisdowney 2-11 Galmoy/Windgap 3-8

Duggan Steel Under-13 B Hurling League/Championship Group B
Fri, 14 Aug,

Fri, 14 Aug, Venue: Clara, (Round 1), Clara 5-16 Barrow Rangers 0-6

Duggan Steel Under-13 B Hurling League/Championship Group C
Fri, 14 Aug,

Fri, 14 Aug, Venue: Tom Ryall Park, (Round 1), Graigue Ballycallan 5-16 Carrickshock 0-10

Duggan Steel Under-13 B Hurling League/Championship Group D
Fri, 14 Aug,

Fri, 14 Aug, Venue: Kilmacow, (Round 1), Graignamanagh 4-6 Kilmacow 2-7
Fri, 14 Aug, Venue: Tullogher, (Round 1), Tullogher Rosbercon 2-11 Rower Inistioge 2-7

Duggan Steel Under-13 C Hurling League/Championship Group A
Fri, 14 Aug,

Fri, 14 Aug, Venue: Mullinavat, (Round 1), Conahy Shamrocks 5-10 Mullinavat 5-8

Duggan Steel Under-13 C Hurling League/Championship Group B
Fri, 14 Aug,

Fri, 14 Aug, Venue: Pairc Lachtain, (Round 1), St Lachtain’s 11-7 Emeralds 5-2

Under 13 Hurling League/Championship 13 Aside Group B
Sat, 15 Aug,

Sat, 15 Aug, Venue: Danesfort, (Round 1), Danesfort 4-8 Bennettsbridge 1-6

Under 13 Hurling League/Championship 13 Aside Group D
Sat, 15 Aug,

Sat, 15 Aug, Venue: Canon Kearns Park, (Round 1), Erins Own 6-7 Cloneen/Railyard 0-6

St. Canice’s Credit Union St. Canice’s Credit Union Senior Hurling League Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
O`Loughlin Gaels 3 2 1 0 5 – 55 3 – 47 14 5
James Stephens 3 2 1 0 2 – 57 3 – 48 6 5
Bennettsbridge 3 2 0 1 6 – 52 3 – 53 8 4
Shamrocks Ballyhale 3 1 1 1 5 – 57 4 – 58 2 3
Tullaroan 3 0 1 2 2 – 57 4 – 62 -11 1
Danesfort 3 0 0 3 3 – 47 6 – 57 -19 0

St. Canice’s Credit Union St. Canice’s Credit Union Senior Hurling League Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Dicksboro 3 3 0 0 5 – 59 1 – 37 34 6
Clara 3 2 0 1 5 – 57 5 – 48 9 4
Mullinavat 3 1 2 0 2 – 50 0 – 51 5 4
Erins Own 3 1 1 1 4 – 48 5 – 49 -4 3
Rower Inistioge 3 0 1 2 2 – 46 6 – 54 -20 1
Graigue Ballycallan 3 0 0 3 0 – 42 1 – 63 -24 0

Michael Lyng Motors Hyundai Michael Lyng Motors Hyundai Intermediate Hurling League Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Thomastown 3 2 1 0 7 – 43 4 – 42 10 5
Glenmore 3 2 1 0 6 – 39 5 – 36 6 5
Carrickshock 3 2 0 1 5 – 44 2 – 41 12 4
St. Patrick’s 3 1 0 2 4 – 42 4 – 41 1 2
O`Loughlin Gaels 3 1 0 2 4 – 46 4 – 48 -2 2
John Lockes 3 0 0 3 1 – 48 8 – 54 -27 0

Michael Lyng Motors Hyundai Michael Lyng Motors Hyundai Intermediate Hurling League Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Dunnamaggin 3 3 0 0 4 – 37 1 – 33 13 6
Lisdowney 3 2 0 1 3 – 45 3 – 40 5 4
St Lachtain’s 3 2 0 1 3 – 50 1 – 48 8 4
Fenians 3 1 0 2 1 – 37 6 – 32 -10 2
Young Irelands 3 1 0 2 4 – 39 3 – 39 3 2
St Martin’s 3 0 0 3 1 – 38 2 – 54 -19 0

J.J Kavanagh and Sons J.H.L. (Section A) Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Tullogher Rosbercon 4 4 0 0 7 – 78 2 – 57 36 8
Blacks and Whites 4 3 0 1 7 – 67 6 – 52 18 6
Windgap 3 2 0 1 5 – 44 3 – 44 6 4
Mooncoin 3 1 0 2 6 – 55 2 – 62 5 2
Slieverue 4 1 0 3 3 – 78 8 – 66 -3 2
Emeralds 3 1 0 2 3 – 45 6 – 49 -13 2
Cloneen 3 0 0 3 2 – 31 6 – 68 -49 0

J.J. Kavanagh and Sons J.H.L. (Section A) Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Conahy Shamrocks 3 3 0 0 4 – 55 4 – 41 14 6
Piltown 3 2 0 1 3 – 51 3 – 38 13 4
Graignamanagh 3 2 0 1 4 – 46 3 – 43 6 4
Galmoy 3 1 0 2 2 – 44 2 – 49 -5 2
Barrow Rangers 3 1 0 2 4 – 47 3 – 52 -2 2
Kilmacow 3 0 0 3 3 – 34 5 – 54 -26 0

Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling League/Championship Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Dicksboro 2 2 0 0 11 – 53 3 – 11 66 4
Thomastown 2 0 1 1 3 – 22 8 – 34 -27 1
Mooncoin 2 0 1 1 2 – 17 5 – 47 -39 1

Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling League/Championship Group C

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Young Irelands 2 2 0 0 6 – 29 4 – 24 11 4
Galmoy/Windgap 2 1 0 1 7 – 26 8 – 18 5 2
O`Loughlin Gaels 2 0 0 2 5 – 17 6 – 30 -16 0

Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling League/Championship Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Bennettsbridge 3 3 0 0 66 41 25 6
Blacks and Whites/Slieverue 3 2 0 1 67 60 7 4
Danesfort 3 1 0 2 49 65 -16 2
Graignamanagh 3 0 0 3 48 64 -16 0

Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling League/Championship Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Glenmore 3 3 0 0 76 65 11 6
Dunnamaggin 3 2 0 1 76 55 21 4
Kilmacow 3 0 1 2 61 75 -14 1
Piltown 3 0 1 2 62 80 -18 1

Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling League/Championship Group C

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
St Martin’s 3 3 0 0 69 50 19 6
Erins Own 3 2 0 1 59 55 4 4
Conahy Shamrocks 3 1 0 2 58 68 -10 2
Dicksboro (U17 B) 3 0 0 3 53 66 -13 0

Kilkenny Honda Centre Minor B Hurling League/Championship Group D

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Graigue Ballycallan 2 2 0 0 64 29 35 4
Emeralds 2 1 0 1 35 52 -17 2
Fenians 2 0 0 2 31 49 -18 0

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League/Championship Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Mullinavat 2 2 0 0 0 – 52 3 – 21 22 4
Carrickshock 2 1 0 1 6 – 25 1 – 44 -4 2
Shamrocks Ballyhale 2 0 0 2 1 – 29 3 – 41 -18 0

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League/Championship Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
John Lockes 2 2 0 0 8 – 38 3 – 26 27 4
Tullaroan 2 1 0 1 8 – 44 5 – 31 22 2
St Lachtain’s 2 0 0 2 3 – 18 11 – 43 -49 0

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League/Championship Group C

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Lisdowney 2 2 0 0 8 – 20 1 – 3 38 4
St. Patrick’s 2 1 0 1 2 – 17 0 – 9 14 2
Cloneen/Railyard 2 0 0 2 1 – 12 10 – 37 -52 0

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League/Championship Group D

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Clara 2 2 0 0 2 – 20 3 – 15 2 4
Barrow Rangers 2 1 0 1 3 – 15 2 – 20 -2 2
Young Irelands (U17 B) 2 0 0 2 0 – 0 0 – 0 0 0

Duggan Steel Under-15 A Hurling League/Championship Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
James Stephens 3 3 0 0 9 – 47 2 – 27 41 6
Graigue Ballycallan 3 2 0 1 8 – 35 2 – 30 23 4
O`Loughlin Gaels 3 1 0 2 2 – 26 7 – 38 -27 2
Erins Own 3 0 0 3 0 – 28 8 – 41 -37 0

Duggan Steel Under-15 A Hurling League/Championship Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Dicksboro 3 2 0 1 11 – 34 5 – 29 23 4
Young Irelands 3 2 0 1 9 – 36 5 – 34 14 4
Tullogher Rosbercon 3 2 0 1 5 – 31 6 – 25 3 4
Clara 3 0 0 3 0 – 28 9 – 41 -40 0

Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Bennettsbridge 3 3 0 0 14 – 47 2 – 25 58 6
Dunnamaggin 3 2 0 1 6 – 35 6 – 36 -1 4
Danesfort 3 1 0 2 6 – 24 11 – 31 -22 2
Barrow Rangers 3 0 0 3 8 – 26 15 – 40 -35 0

Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Piltown 3 2 1 0 18 – 27 3 – 28 44 5
John Lockes 3 2 0 1 7 – 31 13 – 27 -14 4
Kilmacow 3 1 0 2 7 – 37 14 – 34 -18 2
Mullinavat 3 0 1 2 8 – 31 10 – 37 -12 1

Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group C

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
St. Patrick’s 2 2 0 0 6 – 26 3 – 22 13 4
St Martin’s 2 1 0 1 4 – 24 6 – 19 -1 2
Galmoy/Windgap 2 0 0 2 3 – 20 4 – 29 -12 0

Duggan Steel Under-15 B Hurling League/Championship Group D

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Rower Inistioge 2 1 1 0 2 – 26 3 – 18 5 3
Thomastown 2 1 0 1 3 – 18 2 – 25 -4 2
Graignamanagh 2 0 1 1 3 – 22 3 – 23 -1 1

Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Glenmore 3 3 0 0 8 – 57 5 – 17 49 6
Mooncoin 3 2 0 1 5 – 23 1 – 16 19 4
Shamrocks Ballyhale 3 1 0 2 7 – 31 5 – 48 -11 2
Carrickshock 3 0 0 3 1 – 8 10 – 38 -57 0

Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
James Stephens (U15 B) 2 2 0 0 5 – 28 2 – 11 26 4
Dicksboro (U15 B) 2 0 1 1 2 – 18 3 – 28 -13 1
Lisdowney 2 0 1 1 2 – 15 4 – 22 -13 1

Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group C

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Fenians 2 2 0 0 3 – 25 3 – 12 13 4
Emeralds 2 1 0 1 5 – 17 3 – 27 -4 2
St Lachtain’s 2 0 0 2 2 – 20 4 – 23 -9 0

Duggan Steel Under-15 C Hurling League/Championship Group D

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Tullaroan 2 2 0 0 5 – 30 5 – 11 19 4
O`Loughlin Gaels 2 1 0 1 6 – 12 4 – 23 -5 2
Young Irelands 2 0 0 2 3 – 12 5 – 20 -14 0

Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League/Championship 13 A Side

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Blacks and Whites 3 3 0 0 17 – 28 3 – 18 52 6
Slieverue 3 2 0 1 7 – 16 10 – 17 -10 4
Conahy Shamrocks 3 1 0 2 6 – 12 10 – 15 -15 2
Cloneen/Railyard 3 0 0 3 0 – 3 7 – 9 -27 0

Duggan Steel Under-13 A Hurling League

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
James Stephens Red 1 1 0 0 1 – 16 1 – 7 9 2
O`Loughlin Gaels 1 1 0 0 3 – 10 1 – 9 7 2
Erins Own 1 1 0 0 2 – 6 0 – 6 6 2
Dicksboro White 1 0 0 1 0 – 6 2 – 6 -6 0
Dicksboro Maroon 1 0 0 1 1 – 9 3 – 10 -7 0
James Stephens Green 1 0 0 1 1 – 7 1 – 16 -9 0

Duggan Steel Under-13 A1 Hurling League/Championship Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Glenmore 1 1 0 0 3 – 5 2 – 7 1 2
Piltown 1 0 1 0 4 – 14 5 – 11 0 1
Mooncoin 1 0 1 0 5 – 11 4 – 14 0 1
John Lockes 1 0 0 1 2 – 7 3 – 5 -1 0

Duggan Steel Under-13 A1 Hurling League/Championship Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Young Irelands 1 1 0 0 1 – 21 0 – 5 19 2
Danesfort 1 1 0 0 3 – 11 2 – 7 7 2
Dunnamaggin 1 0 0 1 2 – 7 3 – 11 -7 0
Thomastown 1 0 0 1 0 – 5 1 – 21 -19 0

Duggan Steel Under-13 B Hurling League/Championship Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Galmoy/Windgap 1 0 1 0 3 – 8 2 – 11 0 1
Lisdowney 1 0 1 0 2 – 11 3 – 8 0 1
St. Patrick’s 0 0 0 0 0 – 0 0 – 0 0 0

Duggan Steel Under-13 B Hurling League/Championship Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Clara 1 1 0 0 5 – 16 0 – 6 25 2
St Martin’s 0 0 0 0 0 – 0 0 – 0 0 0
Barrow Rangers 1 0 0 1 0 – 6 5 – 16 -25 0

Duggan Steel Under-13 B Hurling League/Championship Group C

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Graigue Ballycallan 1 1 0 0 5 – 16 0 – 10 21 2
Shamrocks Ballyhale 0 0 0 0 0 – 0 0 – 0 0 0
Carrickshock 1 0 0 1 0 – 10 5 – 16 -21 0

Duggan Steel Under-13 B Hurling League/Championship Group D

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Graignamanagh 1 1 0 0 4 – 6 2 – 7 5 2
Tullogher Rosbercon 1 1 0 0 2 – 11 2 – 7 4 2
Rower Inistioge 1 0 0 1 2 – 7 2 – 11 -4 0
Kilmacow 1 0 0 1 2 – 7 4 – 6 -5 0

Duggan Steel Under-13 C Hurling League/Championship Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Conahy Shamrocks 1 1 0 0 5 – 10 5 – 8 2 2
Slieverue 0 0 0 0 0 – 0 0 – 0 0 0
Mullinavat 1 0 0 1 5 – 8 5 – 10 -2 0

Duggan Steel Under-13 C Hurling League/Championship Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
St Lachtain’s 1 1 0 0 11 – 7 5 – 2 23 2
Tullaroan 0 0 0 0 0 – 0 0 – 0 0 0
Emeralds 1 0 0 1 5 – 2 11 – 7 -23 0

Under 13 Hurling League/Championship 13 Aside Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Danesfort (U13 B) 1 1 0 0 4 – 8 1 – 6 11 2
O`Loughlin Gaels (U13 B) 0 0 0 0 0 – 0 0 – 0 0 0
Bennettsbridge 1 0 0 1 1 – 6 4 – 8 -11 0

Under 13 Hurling League/Championship 13 Aside Group D

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Erins Own (U13 B) 1 1 0 0 6 – 7 0 – 6 19 2
Fenians 0 0 0 0 0 – 0 0 – 0 0 0
Cloneen/Railyard 1 0 0 1 0 – 6 6 – 7 -19 0

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *