August 12, 2022
News Sport

KILKENNY GAA ROUND-UP: All the latest local results and tables

 

J.J. Kavanagh and Sons Senior Football Championship

Wed, 10 July

(Round: Semi Final), Railyard 0-9 Conahy Shamrocks 0-7

 

J.J. Kavanagh and Sons Intermediate Football Championship

Wed, 10 July

(Round: Semi Final), Erins Own W/O Thomastown

 

St Canice’s Credit Union County League Division 1

Tue, 09 July

(Round: Round 6), Dicksboro 2-13 James Stephens 0-16

Sat, 13 July

(Round: Round 5), Clara 3-21 Dicksboro 1-21

 

County Hurling League Division 2

Tue, 09 July

(Round: Round 4), St. Patrick’s 4-15 Tullogher Rosbercon 1-17

(Round: Round 4), Tullaroan 0-28 Danesfort 1-22

Sat, 13 July

(Round: Round 5), Tullaroan 4-21 Tullogher Rosbercon 1-13

(Round: Round 5), St. Patrick’s 2-27 St Lachtain’s 3-18

(Round: Round 5), Carrickshock 2-12 Danesfort 0-12

 

Michael Lyng Motors Hyundai County Hurling League Division 3

Tue, 09 July

(Round: Round 3), Fenians W/O Glenmore  –

Fri, 12 July

(Round: Round 5), John Lockes W/O Glenmore  –

(Round: Round 7), St Martin’s W/O Glenmore  –

(Round: Round 6), Thomastown W/O Glenmore  –

Sat, 13 July

(Round: Round 5), Lisdowney 3-19 Young Irelands 2-12

 

J.J. Kavanagh & Sons All County League 

Tue, 09 July

(Round: Semi Final), Dicksboro 2-13 James Stephens 0-16

 

J.J Kavanagh and Sons Junior A Hurling League

Tue, 09 Jul, 

(Round: Round 8), Carrickshock 2-10 Lisdowney 1-10

Sat, 13 July

(Round: Round 10), Dunnamaggin 1-14 Graigue Ballycallan 0-9

 

J.J Kavanagh and Sons Junior B League

Mon, 08 July

(Round: Round 8), Barrow Rangers 2-21 St Martin’s 2-16

Thu, 11 July

(Round: Round 3), Glenmore 2-15 O’Loughlin Gaels 2-15

 

Iverk Produce Junior C Hurling League

Wed, 10 July

(Round: Round 6), Windgap 4-21 Carrigeen 3-9

Fri, 12 July

(Round: Round 7), Piltown 5-21 Mooncoin 2-18

 

Country Style Junior D Hurling League Group A

Fri, 12 July

(Round: Round 7), St Martin’s 2-21 Conahy Shamrocks 2-12

(Round: Round 7), Kilmacow 2-18 Blacks and Whites 1-9

 

Permanent TSB Under 19 Hurling A Group A

Wed, 10 July

(Round: Round 4), Erins Own W/O Ballyhale Shamrocks  –

Thu, 11 July

(Round: Round 4), James Stephens 2-15 Young Irelands 1-14

 

Permanent TSB Under 19 Hurling B Group A

Wed, 10 July

(Round: Round 3), Mooncoin 5-17 Danesfort 3-14

Thu, 11 July

(Round: Round 3), Kilmacow W/O Galmoy/Windgap  –

 

Permanent TSB Under 19 Hurling B Group B

Thu, 11 July

(Round: Round 3), Mullinavat 2-15 Bennettsbridge 1-11

(Round: Round 3), Lisdowney 2-14 Rower Inistioge 2-11

 

Permanent TSB Under 19 Hurling C Group A

Thu, 11 July

(Round: Round 3), St Martin’s 2-14 Piltown 2-11

 

Permanent TSB Under 19 Hurling D Group A

Thu, 11 July

(Round: Round 4), Tullaroan 0-20 Blacks and Whites 2-8

 

Permanent TSB Under 19 Hurling D Group C

Thu, 11 July

(Round: Round 3), Slieverue 5-13 John Lockes 3-15

 

Permanent TSB Under 19 Hurling Group B

Wed, 10 July

(Round: Round 3), O’Loughlin Gaels 4-19 Fenians 1-13

Thu, 11 July

(Round: Round 3), Emeralds 1-16 Conahy Shamrocks 0-11

 

Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group B

Wed, 10 July

(Round: Round 5), Dicksboro 2-18 Tullogher Rosbercon 4-12

 

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League Group B

Tue, 09 July

(Round: Round 4), Mullinavat 3-26 Barrow Rangers 3-12

 

Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League Group B

Tue, 09 July

(Round: Round 7), Tullaroan 3-16 Erins Own 1-20

 

Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League Group B

Tue, 09 July

(Round: Round 7), Cloneen/Railyard 2-12 Mooncoin 1-11

 

J.J. Kavanagh and Sons Martin Treacy Cup Junior Group B

Sat, 13 July

(Round: Round 3), Kilmacow 2-14 Cloneen 2-7

(Round: Round 3), Blacks and Whites 3-21 Windgap 0-15

(Round: Round 3), Conahy Shamrocks 5-18 Slieverue 1-13

 

J.J. Kavanagh and Sons Martin Treacy Group A

Sat, 13 July

(Round: Round 3), Graignamanagh 2-21 Mooncoin 1-17

(Round: Round 3), Barrow Rangers 2-27 Galmoy 1-9

 

Duggan Steel Under-13 A Hurling League

Wed, 10 July

(Round: Round 4), Dicksboro 10-14 Thomastown 3-7

Fri, 12 July

(Round: Round 5), O’Loughlin Gaels 6-11 Thomastown 3-10

 

  1. J. Kavanagh and Sons Kevin Fennelly Cup

Tue, 09 July

(Round: Semi Final), O’Loughlin Gaels 2-20 Ballinkillen 3-16

 

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group A

Thu, 11 July

(Round: Round 6), St Martin’s 5-16 St Lachtain’s 2-5

Fri, 12 July

(Round: Round 6), Galmoy/Windgap 4-21 John Lockes 4-5

(Round: Round 6), Dunnamaggin 7-8 Clara 5-6

(Round: Round 6), Erins Own 6-15 Mt Leinster Rangers 0-3

 

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group B

Mon, 08 July

(Round: Round 1), Tullogher Rosbercon 4-12 Piltown 2-11

Wed, 10 July

(Round: Round 3), Piltown 6-20 Kilmacow 0-7

Thu, 11 July

(Round: Round 5), Danesfort 6-9 Tullogher Rosbercon 5-6

Fri, 12 July

(Round: Round 5), Graigue Ballycallan 3-5 Glenmore 1-11

 

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group A

Wed, 10 July

(Round: Round 4), O’Loughlin Gaels 10-8 Setanta Carlow 4-9

Thu, 11 July

(Round: Round 5), Graignamanagh 6-8 James Stephens 1-6

Sat, 13 July

(Round: Round 4), Emeralds 7-15 Barrow Rangers 1-2

 

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B

Fri, 12 July

(Round: Round 5), Carrickshock 0-13 Young Irelands 2-2

 

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group A

Wed, 10 July

(Round: Round 6), Slieverue 6-7 Rower Inistioge 2-10

(Round: Round 6), Tullaroan 7-17 Bagenalstown Gaels GAA 1-3

 

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group B

Fri, 12 July

(Round: Round 6), Piltown 2-5 Burren Rangers  1-8

Sat, 13 July

(Round: Round 6), Blacks and Whites 10-10 Ballinkillen 1-3

 

Iverk Produce Junior C Hurling League

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Bennettsbridge 8 7 0 1 9 – 132 7 – 72 66 14
Danesfort 7 6 0 1 18 – 135 6 – 73 98 12
Threecastles 8 6 0 2 16 – 91 7 – 87 31 12
Piltown 7 5 0 2 20 – 123 10 – 104 49 10
Mooncoin 7 4 0 3 16 – 102 15 – 109 -4 8
Ballyhale Shamrocks 8 3 1 4 12 – 106 9 – 112 3 7
Galmoy 8 2 1 5 10 – 117 14 – 130 -25 5
Emeralds 6 2 0 4 6 – 81 13 – 69 -9 4
Windgap 7 1 0 6 10 – 81 18 – 118 -61 2
Carrigeen 8 0 0 8 10 – 62 28 – 156 -148 0

 

Permanent TSB Under 19 Hurling D Group C

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Slieverue 3 3 0 0 7 – 34 4 – 26 17 6
Cloneen/Railyard 3 2 0 1 4 – 27 2 – 30 3 4
John Lockes 3 1 0 2 3 – 24 8 – 29 -20 2
Dicksboro 3 0 0 3 0 – 0 0 – 0 0 0

 

Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
St Martin’s 4 4 0 0 7 – 49 4 – 27 31 8
Danesfort 3 3 0 0 11 – 60 1 – 33 57 6
Tullogher Rosbercon 5 2 1 2 11 – 57 8 – 61 5 5
Glenmore 2 2 0 0 3 – 51 2 – 19 35 4
Dicksboro (U17 B) 5 1 1 3 9 – 57 13 – 62 -17 3
Graigue Ballycallan 4 1 0 3 3 – 36 4 – 60 -27 2
The Harps 4 1 0 3 6 – 44 12 – 61 -35 2
Conahy Shamrocks 5 1 0 4 8 – 57 14 – 88 -49 2

 

County Hurling League Division 2

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Tullaroan 4 3 0 1 8 – 82 5 – 66 25 6
St. Patrick’s 5 3 0 2 8 – 89 9 – 82 4 6
Rower Inistioge 4 3 0 1 8 – 58 4 – 69 1 6
Carrickshock 4 2 1 1 6 – 70 6 – 55 15 5
Danesfort 5 2 0 3 5 – 95 9 – 82 1 4
St Lachtain’s 4 1 0 3 11 – 58 6 – 80 -7 2
Tullogher Rosbercon 4 1 0 3 4 – 61 13 – 62 -28 2
Graigue Ballycallan 2 0 1 1 5 – 29 3 – 46 -11 1

 

Permanent TSB Under 19 Hurling B Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Mooncoin 3 3 0 0 5 – 17 3 – 14 9 6
Danesfort 3 2 0 1 4 – 34 6 – 28 0 4
Kilmacow 3 1 0 2 1 – 11 1 – 20 -9 2
Galmoy/Windgap 3 0 0 3 0 – 0 0 – 0 0 0

 

Duggan Steel Under-13 A Hurling League

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
O`Loughlin Gaels 4 3 0 1 19 – 42 13 – 48 12 6
Dicksboro 3 2 0 1 16 – 51 10 – 23 46 4
James Stephens 2 2 0 0 9 – 24 1 – 16 32 4
Young Irelands 4 1 0 3 4 – 25 13 – 44 -46 2
Thomastown 3 0 0 3 6 – 25 17 – 36 -44 0

 

Permanent TSB Under 19 Hurling B Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Mullinavat 3 3 0 0 6 – 48 3 – 35 22 6
Lisdowney 3 2 0 1 4 – 40 4 – 38 2 4
Bennettsbridge 3 1 0 2 3 – 29 3 – 38 -9 2
Rower Inistioge 3 0 0 3 3 – 32 6 – 38 -15 0

 

J.J. Kavanagh and Sons Martin Treacy Cup Junior Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Conahy Shamrocks 3 3 0 0 11 – 62 4 – 42 41 6
Kilmacow 3 2 0 1 6 – 39 6 – 46 -7 4
Blacks and Whites 3 2 0 1 4 – 54 2 – 39 21 4
Slieverue 3 1 0 2 4 – 41 6 – 52 -17 2
Cloneen 3 1 0 2 2 – 38 6 – 40 -14 2
Windgap 3 0 0 3 2 – 41 5 – 56 -24 0

 

Michael Lyng Motors Hyundai County Hurling League Division 3

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Lisdowney 5 4 0 1 10 – 88 6 – 72 28 8
John Lockes 4 3 0 1 4 – 46 0 – 41 17 6
Thomastown 4 3 0 1 5 – 57 5 – 47 10 6
Young Irelands 5 3 0 2 4 – 66 7 – 60 -3 6
Fenians 5 3 0 2 3 – 54 6 – 50 -5 6
St Martin’s 6 2 0 4 5 – 50 4 – 72 -19 4
Glenmore 7 1 0 6 4 – 41 6 – 58 -23 2
Dunnamaggin 4 1 0 3 5 – 60 6 – 62 -5 2

 

Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Cloneen/Railyard 7 7 0 0 37 – 72 3 – 42 132 14
Barrow Rangers 7 6 0 1 24 – 80 10 – 33 89 12
Mooncoin 7 5 0 2 25 – 58 10 – 55 48 10
Ballinkillen 6 3 0 3 19 – 77 23 – 68 -3 6
St. Patrick’s 6 2 0 4 11 – 52 22 – 60 -41 4
Carlow Town Hurling Club 6 2 0 4 8 – 45 20 – 43 -34 4
James Stephens (U15 B) 7 1 0 6 8 – 24 23 – 71 -92 2
Young Irelands 2 0 0 2 4 – 16 12 – 27 -35 0
Young Irelands (U15 B) 4 0 0 4 7 – 22 20 – 47 -64 0

 

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Slieverue 6 5 1 0 134 60 74 11
Tullaroan 5 4 1 0 156 47 109 9
Naomh Moling 4 2 2 0 84 65 19 6
Naomh Bríd 3 2 0 1 31 38 -7 4
John Lockes 1 1 0 0 20 9 11 2
Rower Inistioge (U13 B) 5 1 0 4 52 106 -54 2
Bagenalstown Gaels GAA 6 1 0 5 67 130 -63 2
Cloneen/Railyard 3 0 0 3 26 56 -30 0
John Lockes (U13 B) 3 0 0 3 16 75 -59 0

 

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Fenians 4 4 0 0 132 43 89 8
Blacks and Whites 5 4 0 1 153 68 85 8
Lisdowney 2 2 0 0 40 20 20 4
Burren Rangers 4 1 1 2 45 80 -35 3
Conahy Shamrocks 4 1 0 3 56 65 -9 2
Piltown 1 0 1 0 15 15 0 1
Ballinkillen 2 0 1 1 21 55 -34 1
Piltown (U13 B) 4 0 1 3 33 106 -73 1
Naomh Eoin 2 0 0 2 21 64 -43 0

 

Country Style Junior D Hurling League Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Kilmacow 7 6 0 1 15 – 105 9 – 63 60 12
St Martin’s 7 5 1 1 9 – 89 11 – 65 18 11
Blacks and Whites 7 4 0 3 17 – 77 10 – 85 13 8
Slieverue 6 4 0 2 5 – 65 7 – 62 -3 8
Conahy Shamrocks 7 4 0 3 5 – 70 6 – 74 -7 8
Dicksboro 6 2 1 3 9 – 54 10 – 73 -22 5
Mooncoin 7 1 0 6 6 – 61 13 – 99 -59 2
St Lachtain’s 7 0 0 7 0 – 0 0 – 0 0 0

 

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Graignamanagh 3 3 0 0 16 – 23 4 – 15 44 6
Emeralds 4 2 0 2 16 – 38 8 – 34 28 4
James Stephens (U20 D) 4 2 0 2 7 – 27 14 – 24 -18 4
O`Loughlin Gaels (U13 C) 3 1 0 2 12 – 20 8 – 20 12 2
St. Patrick’s 1 1 0 0 1 – 14 1 – 9 5 2
Barrow Rangers 2 1 0 1 3 – 6 8 – 20 -29 2
Setanta Ceatharlach 3 0 0 3 6 – 13 18 – 19 -42 0

 

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Carrickshock 4 3 0 1 10 – 51 15 – 11 25 6
Young Irelands 4 3 0 1 13 – 25 10 – 28 6 6
Ballyhale Shamrocks 3 2 0 1 26 – 30 5 – 24 69 4
Dicksboro (U13 B) 3 2 0 1 17 – 9 7 – 23 16 4
James Stephens 1 1 0 0 5 – 14 0 – 2 27 2
Bennettsbridge 3 1 0 2 7 – 22 7 – 27 -5 2
Mullinavat 3 1 0 2 7 – 16 6 – 27 -8 2
James Stephens (U13 E) 1 0 0 1 1 – 4 3 – 3 -5 0
James Stephens (E Team) 1 0 0 1 1 – 13 8 – 7 -15 0
Carlow Town Hurling Club 3 0 0 3 1 – 8 27 – 40 -110 0

 

J.J. Kavanagh and Sons Martin Treacy Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Barrow Rangers 3 2 1 0 4 – 57 3 – 33 27 5
Piltown 3 2 0 1 4 – 45 2 – 48 3 4
Graignamanagh 3 1 1 1 3 – 45 4 – 45 -3 3
Mooncoin 3 1 0 2 4 – 55 4 – 48 7 2
Emeralds 3 1 0 2 4 – 45 4 – 49 -4 2
Galmoy 3 1 0 2 4 – 40 6 – 64 -30 2

 

Permanent TSB Under 19 Hurling C Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
St Martin’s 3 3 0 0 4 – 28 2 – 23 11 6
Piltown 3 2 0 1 3 – 23 3 – 18 5 4
Glenmore 2 0 0 2 1 – 4 1 – 12 -8 0
Clara 2 0 0 2 0 – 12 2 – 14 -8 0

 

J.J Kavanagh and Sons Junior A Hurling League

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Erins Own 9 8 0 1 18 – 177 11 – 110 88 16
Mooncoin 9 7 1 1 14 – 159 10 – 114 57 15
Dunnamaggin 9 5 1 3 7 – 127 5 – 133 0 11
Thomastown 8 5 1 2 9 – 139 12 – 106 24 11
Young Irelands 9 5 0 4 9 – 133 13 – 114 7 10
Lisdowney 9 5 0 4 14 – 155 6 – 129 50 10
Tullaroan 10 4 1 5 17 – 121 18 – 152 -34 9
Graigue Ballycallan 9 3 1 5 10 – 112 10 – 141 -29 7
Carrickshock 8 1 1 6 7 – 100 12 – 129 -44 3
Conahy Shamrocks 7 1 0 6 9 – 54 14 – 114 -75 2
James Stephens 9 1 0 8 7 – 93 10 – 128 -44 2

 

J.J Kavanagh and Sons Junior B League

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Barrow Rangers 8 5 1 2 17 – 144 17 – 107 37 11
St Lachtain’s 8 5 0 3 22 – 126 15 – 104 43 10
O`Loughlin Gaels 8 4 2 2 19 – 135 18 – 119 19 10
Glenmore 7 4 1 2 8 – 90 6 – 89 7 9
Tullogher Rosbercon 8 4 1 3 15 – 104 12 – 109 4 9
Mullinavat 8 4 1 3 12 – 95 12 – 97 -2 9
St Martin’s 8 3 2 3 18 – 136 22 – 111 13 8
Dicksboro 8 3 1 4 24 – 90 18 – 123 -15 7
John Lockes 7 1 1 5 4 – 72 16 – 99 -63 3
Fenians 8 0 2 6 9 – 104 12 – 138 -43 2

 

Permanent TSB Under 19 Hurling A Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
James Stephens 3 2 0 1 6 – 40 10 – 41 -13 4
Dunnamaggin 1 1 0 0 7 – 11 1 – 9 20 2
Young Irelands 2 1 0 1 3 – 29 2 – 29 3 2
Erins Own 2 1 0 1 2 – 16 3 – 16 -3 2
Ballyhale Shamrocks 2 0 0 2 0 – 14 2 – 15 -7 0

 

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Kilmacow 4 4 0 0 15 – 66 4 – 32 67 8
Mullinavat 3 2 0 1 9 – 52 8 – 30 25 4
Ballyhale Shamrocks 3 2 0 1 1 – 19 3 – 24 -11 4
Young Irelands (U17 B) 2 1 0 1 1 – 13 2 – 25 -15 2
James Stephens (U17 B) 3 1 0 2 4 – 18 4 – 27 -9 2
St. Patrick’s 3 0 0 3 6 – 15 8 – 26 -17 0
Barrow Rangers 2 0 0 2 5 – 19 12 – 38 -40 0

 

Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Emeralds 7 6 1 0 24 – 131 8 – 59 120 13
Tullogher Rosbercon 6 4 1 1 17 – 73 9 – 52 45 9
Tullaroan 7 4 1 2 24 – 85 13 – 90 28 9
St Martin’s 7 4 1 2 19 – 68 15 – 86 -6 9
Erins Own 6 4 0 2 15 – 86 17 – 68 12 8
Bennettsbridge 7 2 0 5 6 – 95 16 – 68 -3 4
Danesfort 6 0 0 6 13 – 46 27 – 93 -89 0
Piltown 6 0 0 6 14 – 37 27 – 105 -107 0

 

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Erins Own 5 5 0 0 26 – 58 7 – 34 81 10
Dunnamaggin 6 4 1 1 30 – 65 19 – 39 59 9
St Martin’s 6 4 0 2 23 – 56 18 – 45 26 8
Galmoy/Windgap 6 3 0 3 22 – 77 27 – 56 6 6
Mt Leinster Rangers 6 3 0 3 12 – 48 24 – 62 -50 6
John Lockes 6 2 1 3 16 – 59 23 – 48 -10 5
Clara 4 0 0 4 9 – 22 14 – 43 -36 0
St Lachtain’s 5 0 0 5 16 – 24 22 – 82 -76 0

 

Permanent TSB Under 19 Hurling D Group A

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Tullaroan 4 3 0 1 6 – 36 6 – 29 7 6
Carrickshock 4 3 0 1 18 – 47 8 – 44 33 6
Tullogher Rosbercon 3 2 0 1 2 – 16 4 – 13 -3 4
Blacks and Whites 3 1 0 2 2 – 20 10 – 33 -37 2
James Stephens 4 0 0 4 0 – 0 0 – 0 0 0

 

St Canice’s Credit Union County League Division 1

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Clara 5 5 0 0 17 – 100 4 – 73 66 10
Dicksboro 5 4 0 1 11 – 106 10 – 80 29 8
O`Loughlin Gaels 5 3 1 1 4 – 68 2 – 53 21 7
James Stephens 5 2 1 2 6 – 78 5 – 73 8 5
Erins Own 3 0 1 2 4 – 46 10 – 49 -21 1
Bennettsbridge 3 0 1 2 1 – 42 8 – 70 -49 1
Ballyhale Shamrocks 3 0 0 3 2 – 22 4 – 32 -16 0
Mullinavat 3 0 0 3 3 – 36 5 – 68 -38 0

 

Permanent TSB Under 19 Hurling Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Emeralds 3 2 1 0 4 – 50 4 – 40 10 5
O`Loughlin Gaels 2 1 1 0 6 – 33 1 – 33 15 3
Conahy Shamrocks 2 1 0 1 2 – 28 2 – 26 2 2
Fenians 3 0 0 3 4 – 38 9 – 50 -27 0

 

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group B

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Danesfort 3 3 0 0 23 – 24 11 – 22 38 6
Tullogher Rosbercon 4 3 0 1 18 – 44 13 – 36 23 6
Glenmore 3 2 1 0 8 – 36 7 – 18 21 5
Graigue Ballycallan 4 2 1 1 10 – 25 3 – 37 9 5
Piltown 2 1 0 1 8 – 31 4 – 19 24 2
Rower Inistioge 4 1 0 3 11 – 32 15 – 39 -19 2
Mooncoin 4 1 0 3 8 – 36 15 – 35 -20 2
Kilmacow 4 0 0 4 3 – 29 21 – 51 -76 0

 

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *