October 31, 2020
News Sport

THROW-IN: Your complete local GAA fixtures for the week ahead

Thursday, June 13

Country Style Junior D Hurling League Group A

(Round: Round 4), Venue: Mooncoin, Mooncoin V Slieverue20:00,

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B

(Round: Round 1), Venue: Mullinavat, Mullinavat V Bennettsbridge19:30,

Friday, June 14

J.J. Kavanagh and Sons J.H.L (Section B)

(Round: Round 4), Venue: St. John’s Park, O’Loughlin Gaels V James Stephens20:00,

J.J. Kavanagh & Sons All County League Group A

(Round: Round 1), Venue: Windgap, Windgap V Conahy Shamrocks19:00,

J.J. Kavanagh & Sons All County League Group c

(Round: Round 4), Venue: Pairc Naomh Moling, Naomh Moling V Emeralds19:30,

Country Style Junior D Hurling League Group A

(Round: Round 4), Venue: Kilmacow, Kilmacow V St Martin’s20:00,

Country Style Junior D Hurling League Group B

(Round: Round 4), Venue: Canon Kearns Park, Erins Own V James Stephens20:00,

(Round: Round 4), Venue: Clara, Clara V Lisdowney20:00,

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group A

(Round: Round 2), Venue: Slieverue, Slieverue V Naomh Bríd19:30,

(Round: Round 2), Venue: Inistioge, Rower Inistioge V Bagenalstown Gaels GAA19:30,

(Round: Round 2), Venue: Cloneen, Cloneen/Railyard V Naomh Moling19:30,

(Round: Round 2), Venue: John Locke Park, John Lockes V Tullaroan19:30,

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group B

(Round: Round 1), Venue: Lisdowney, Lisdowney V Burren Rangers 19:30,

Sunday, June 16

J.J. Kavanagh and Sons Intermediate Football League

(Round: League Final), Venue: TBC, Mooncoin V Lisdowney19:00,

J.J Kavanagh and Sons Junior A Hurling League

(Round: Round 7), Venue: Thomastown, Thomastown V Graigue Ballycallan19:00,

(Round: Round 7), Venue: Jenkinstown, Conahy Shamrocks V Erins Own19:00,

(Round: Round 7), Venue: Lisdowney, Lisdowney V Young Irelands19:00,

(Round: Round 7), Venue: Dunnamaggin, Dunnamaggin V James Stephens19:00,

(Round: Round 7), Venue: Tullaroan, Tullaroan V Carrickshock19:00,

J.J Kavanagh and Sons Junior B League

(Round: Round 5), Venue: Pairc na Ratha, Glenmore V Barrow Rangers19:00,

(Round: Round 5), Venue: Coon, St Martin’s V John Lockes19:00,

(Round: Round 5), Venue: Johnstown, Fenians V Tullogher Rosbercon 19:00,

(Round: Round 5), Venue: St. John’s Park, O’Loughlin Gaels V Dicksboro 19:00,

(Round: Round 5), Venue: Páirc Lachtain, St Lachtain’s V Mullinavat 19:00,

Iverk Produce Junior C Hurling League

(Round: Round 5), Venue: Danesfort, Danesfort V Ballyhale Shamrocks 19:00,

(Round: Round 5), Venue: Carrigeen, Carrigeen V Threecastles 19:00,

(Round: Round 5), Venue: Bennettsbridge, Bennettsbridge V Galmoy 19:00,

(Round: Round 5), Venue: Piltown, Piltown V Windgap 19:00,

Monday, June 17  

 

Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League Group B

(Round: Round 5), Venue: Piltown, Piltown V Danesfort 14:00,

Duggan Steel Under-13 A Hurling League

(Round: Round 2), Venue: Pairc Sheamuis Stiophan, James Stephens V Young Irelands 19:30,

(Round: Round 2), Venue: Palmerstown, Dicksboro V O’Loughlin Gaels 19:30,

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group A

(Round: Round 2), Venue: Canon Kearns Park, Erins Own V Mt Leinster Rangers19:30,

(Round: Round 2), Venue: Coon, St Martin’s V Galmoy/Windgap 19:30,

(Round: Round 2), Venue: Dunnamaggin, Dunnamaggin V Clara 19:30,

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group B

(Round: Round 2), Venue: Mooncoin, Mooncoin V Danesfort 19:30,

(Round: Round 2), Venue: Inistioge, Rower Inistioge V Glenmore 19:30,

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group C

(Round: Round 2), Venue: Tullogher, Tullogher Rosbercon V Graigue Ballycallan 19:30,

(Round: Round 2), Venue: John Locke Park, John Lockes V St Lachtain’s 19:30,

(Round: Round 2), Venue: Kilmacow, Kilmacow V Piltown 19:30,

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group A

(Round: Round 2), Venue: St. John’s Park, O’Loughlin Gaels V Barrow Rangers 19:30,

(Round: Round 2), Venue: Pairc Sheamuis Stiophan, James Stephens V Setanta Carlow 19:30,

(Round: Round 2), Venue: Urlingford, Emeralds V Graignamanagh 19:30,

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B

(Round: Round 2), Venue: Ballyhale, Ballyhale Shamrocks V James Stephens 19:30,

(Round: Round 2), Venue: Palmerstown, Dicksboro V Young Irelands 19:30,

(Round: Round 2), Venue: Bennettsbridge, Bennettsbridge V Carrickshock 19:30,

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group A

(Round: Round 3), Venue: Slieverue, Slieverue V Bagenalstown Gaels GAA 19:30,

(Round: Round 3), Venue: Tullaroan, Tullaroan V Cloneen/Railyard 19:30,

(Round: Round 3), Venue: John Locke Park, John Lockes V Naomh Bríd 19:30,

(Round: Round 3), Venue: Inistioge, Rower Inistioge V Naomh Moling 19:30,

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group B

(Round: Round 2), Venue: Jenkinstown, Conahy Shamrocks V Lisdowney 19:30,

(Round: Round 2), Venue: Ballinkillen, Piltown V Ballinkillen 19:30,

(Round: Round 2), Venue: Tom Walsh Park, Blacks and Whites V Naomh Eoin 19:30,

(Round: Round 2), Venue: Johnstown, Fenians V Burren Rangers 19:30,

Tuesday, June 18  

 

J.J. Kavanagh & Sons All County League Group C

(Round: Round 5), Venue: Dr Tierney Park, Graignamanagh V Naomh Moling 00:00,

(Round: Round 5), Venue: Urlingford, Emeralds V Piltown 00:00,

Wednesday, June 19  

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B

(Round: Round 2), Venue: Mullinavat, Mullinavat V Carlow Town Hurling Club 19:30,

Thursday, June 20

J.J. Kavanagh & Sons All County League Group c

(Round: Round 3), Venue: Urlingford, Emeralds V Graignamanagh 20:00,

Friday, June 21

St Canice’s Credit Union County League Division 1

(Round: Round 3), Venue: Bennettsbridge, Bennettsbridge V Clara 20:00,

(Round: Round 3), Venue: Palmerstown, Dicksboro V Erins Own 20:00,

(Round: Round 3), Venue: Mullinavat, Mullinavat V James Stephens 20:00,

(Round: Round 3), Venue: Ballyhale, Ballyhale Shamrocks V O’Loughlin Gaels 20:00,

County Hurling League Division 2

(Round: Round 3), Venue: Ballyragget, St. Patrick’s V Danesfort 20:00,

(Round: Round 3), Venue: Tullaroan, Tullaroan V Carrickshock 20:00,

(Round: Round 3), Venue: Tom Ryall Park, Graigue Ballycallan V Tullogher Rosbercon 20:00,

Michael Lyng Motors Hyundai County Hurling League Division 3

(Round: Round 3), Venue: Dunnamaggin, Dunnamaggin V John Lockes 20:00,

(Round: Round 3), Venue: Lisdowney, Lisdowney V St Martin’s 20:00,

(Round: Round 3), Venue: Johnstown, Fenians V Glenmore 20:00,

(Round: Round 3), Venue: Gowran, Young Irelands V Thomastown 20:00,

Iverk Produce Junior C Hurling League

(Round: Round 6), Venue: Galmoy, Galmoy V Mooncoin 20:00,

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group A

(Round: Round 1), Venue: Clara, Clara V St Martin’s 19:30,

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B

(Round: Round 1), Venue: Hugginstown, Carrickshock V Dicksboro 19:00,

 

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *