November 28, 2021
Business

GAA ROUND-UP: All your latest local results and league tables

St Canice’s Credit Union (Kilkenny) Senior Hurling League Division 1 Group A

Thu, 24 Jun,

(Round: Round 2), Bennettsbridge 1-18 Clara 0-10

(Round: Round 2), James Stephens 0-17 Erins Own 2-8

Sat, 26 Jun,

(Round: Round 2), O’Loughlin Gaels 2-20 Tullaroan 0-21

 

St Canice’s Credit Union (Kilkenny) Senior Hurling League Division 1 Group B

Thu, 24 Jun,

(Round: Round 2), Mullinavat 1-21 Shamrocks Ballyhale 0-16

(Round: Round 2), Dicksboro 2-14 Rower Inistioge 0-13

(Round: Round 2), Lisdowney 1-22 Graigue Ballycallan 0-19

 

Michael Lyng Motors Hyundai Senior Hurling League Division 2 Group A

Wed, 23 Jun,

(Round: Round 2), Glenmore 0-22 Young Irelands 1-9

Thu, 24 Jun,

(Round: Round 2), Fenians W/O John Lockes  –

(Round: Round 2), Carrickshock 1-15 Conahy Shamrocks 1-13

 

Michael Lyng Motors Hyundai Senior Hurling League Division 2 Group B

Thu, 24 Jun,

(Round: Round 2), O’Loughlin Gaels 5-16 St Martin’s 3-7

(Round: Round 2), St Lachtain’s 1-17 Dunnamaggin 1-16

(Round: Round 2), Danesfort 1-17 Thomastown 2-14

 

J.J Kavanagh and Sons All County Junior Hurling League Group A

Thu, 24 Jun,

(Round: Round 2), Barrow Rangers 1-19 Kilmacow 0-12

(Round: Round 2), Slieverue 0-14 Cloneen 0-14

(Round: Round 2), St. Patrick’s 4-17 Tullogher Rosbercon 1-6

 

J.J Kavanagh and Sons All County Junior Hurling League Group B

Thu, 24 Jun,

(Round: Round 2), Blacks and Whites 2-27 Galmoy 0-9

(Round: Round 2), Mooncoin 3-14 Graignamanagh 3-13

(Round: Round 2), Windgap 2-16 Emeralds 0-14

 

J.J Kavanagh and Sons Junior A Hurling League Group A

Tue, 22 Jun,

(Round: Round 2), Carrickshock 2-12 Graigue Ballycallan 0-15

Sat, 26 Jun,

(Round: Round 3), Thomastown 3-23 Carrickshock 1-5

 

J.J Kavanagh and Sons Junior A Hurling League Group B

Tue, 22 Jun,

(Round: Round 2), Mullinavat 1-17 Mooncoin 2-14

Sat, 26 Jun,

(Round: Round 3), Dunnamaggin 4-9 Mooncoin 1-10

Sun, 27 Jun,

(Round: Round 3), Mullinavat 1-14 O’Loughlin Gaels 1-13

 

J.J. Kavanagh and Sons Junior B Hurling League Group A

Tue, 22 Jun,

(Round: Round 2), Bennettsbridge 2-17 Barrow Rangers 1-10

Sat, 26 Jun,

(Round: Round 3), Conahy Shamrocks 4-23 Barrow Rangers 1-11

Sun, 27 Jun,

(Round: Round 3), Bennettsbridge 5-23 Danesfort 0-8

 

J.J. Kavanagh and Sons Junior B Hurling League Group B

Mon, 21 Jun,

(Round: Round 2), Glenmore 0-19 Tullogher Rosbercon 1-10

Sat, 26 Jun,

(Round: Round 3), St Martin’s 2-14 Tullogher Rosbercon 1-11

(Round: Round 3), St Lachtain’s 0-16 James Stephens 1-12

 

Iverk Produce Junior C Hurling League Group B

Sun, 27 Jun,

(Round: Round 3), Cloneen 3-13 John Lockes 0-11

(Round: Round 3), Piltown 1-19 Emeralds 2-12

 

Iverk Produce Junior Hurling C League Group A

Sun, 27 Jun,

(Round: Round 3), Windgap 3-12 Graignamanagh 1-11

(Round: Round 3), Threecastles 0-16 Galmoy 1-11

 

Country Style Foods Junior D Hurling League Group A

Sun, 27 Jun,

(Round: Round 3), St Martin’s 0-14 Clara 1-7

(Round: Round 3), Slieverue 3-20 Kilmacow 3-14

 

Country Style Foods Junior D Hurling League Group B

Sun, 27 Jun,

(Round: Round 3), Blacks and Whites 3-13 Barrow Rangers 1-6

 

J.J Kavanagh and Sons Junior E Hurling League Group A

Fri, 25 Jun,

(Round: Round 3), Dicksboro 2-15 Mooncoin 2-9

Sat, 26 Jun,

(Round: Round 3), Erins Own 2-11 Bennettsbridge 2-9

 

J.J Kavanagh and Sons Junior E Hurling League Group B

Sun, 27 Jun,

(Round: Round 3), Lisdowney 2-16 Thomastown 3-8

 

J.J Kavanagh and Sons Junior F Hurling League Group A

Fri, 25 Jun,

(Round: Round 3), Piltown 1-17 Blacks and Whites 0-7

Sun, 27 Jun,

(Round: Round 3), Dunnamaggin 5-5 Conahy Shamrocks 2-11

 

J.J Kavanagh and Sons Junior F Hurling League Group B

Sat, 26 Jun,

(Round: Round 1), Dicksboro 0-17 Mullinavat 0-5

Sun, 27 Jun,

(Round: Round 1), St Lachtain’s 2-11 Glenmore 0-15

 

Kilkenny Honda Centre Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling League

Mon, 21 Jun,

(Round: Round 2), Dicksboro 5-13 Young Irelands 2-17

(Round: Round 2), Bennettsbridge 2-12 Tullogher Rosbercon 0-18

 

Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group A

Mon, 21 Jun,

(Round: Round 2), Tullaroan 6-19 Thomastown 2-13

(Round: Round 2), Piltown 2-12 Rower Inistioge 1-9

(Round: Round 2), Dunnamaggin 3-23 Blacks and Whites/Slieverue 0-4

(Round: Round 2), Mooncoin 2-10 Clara 1-12

(Round: Round 2), St Martin’s 3-19 Mullinavat 1-17

 

Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group B

Mon, 21 Jun,

(Round: Round 2), Kilmacow 2-16 Emeralds 2-15

(Round: Round 2), Graigue Ballycallan 1-18 Danesfort 1-8

(Round: Round 2), Galmoy/Windgap 1-14 The Harps 1-13

 

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League Group A

Tue, 22 Jun,

(Round: Round 2), Barrow Rangers 6-15 Conahy Shamrocks 3-8

Sun, 27 Jun,

(Round: Round 3), Barrow Rangers 4-14 Dicksboro 0-7

 

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League Group B

Mon, 21 Jun,

(Round: Round 2), St. Patrick’s 3-16 St Lachtain’s 0-6

(Round: Round 2), Graignamanagh 6-15 Cloneen/Railyard 1-11

 

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League Group C

Mon, 21 Jun,

(Round: Round 2), Lisdowney 6-10 James Stephens 3-13

(Round: Round 2), O’Loughlin Gaels W/O Naomh Eoin  –

(Round: Round 2), Burren Rangers  3-14 Carrickshock 4-8

 

Duggan Steel U15 A Hurling League

Wed, 23 Jun,

(Round: Round 2), James Stephens Green 8-14 Erins Own 2-4

(Round: Round 2), Dicksboro White  10-15 Dicksboro Maroon 4-9

Thu, 24 Jun,

(Round: Round 2), Young Irelands 2-14 Naas 2-9

(Round: Round 2), James Stephens Red 7-19 Carrickshock 0-2

 

 U15 Roinn B Hurling League Group A

Wed, 23 Jun,

(Round: Round 2), St Martin’s 5-18 Danesfort 1-3

(Round: Round 2), Tullogher Rosbercon 3-10 Burren Rangers  1-7

(Round: Round 2), Thomastown 2-21 Glenmore 2-6

(Round: Round 2), Piltown 11-26 St Lachtain’s 0-5

 

 U15 Roinn B Hurling League Group B

Wed, 23 Jun,

(Round: Round 2), Clara 4-20 Mt Leinster Rangers 0-6

(Round: Round 2), John Lockes 9-16 Rower Inistioge 0-2

(Round: Round 2), St. Patrick’s 6-20 Galmoy/Windgap 4-16

(Round: Round 2), Mooncoin 4-13 Graignamanagh 3-11

 

Duggan Steel U15 Roinn C Hurling League Group A

Wed, 23 Jun,

(Round: Round 2), Bennettsbridge W/O Cloneen/Railyard  –

(Round: Round 2), Shamrocks Ballyhale 5-21 Piltown 1-11

(Round: Round 2), Lisdowney 10-14 Bagenalstown Gaels GAA 1-6

(Round: Round 2), Slieverue 4-8 Tullaroan 3-5

 

Duggan Steel U15 Roinn C Hurling League Group B

Wed, 23 Jun,

(Round: Round 2), Emeralds W/O St Martin’s  –

(Round: Round 2), Conahy Shamrocks 4-10 Naomh Bríd 0-7

(Round: Round 2), Barrow Rangers W/O Setanta Carlow  –

 

Duggan Steel U15 Roinn C Hurling League Group C

Wed, 23 Jun,

(Round: Round 2), Fenians 3-10 Carlow Town \ Setanta 0-6

(Round: Round 2), Young Irelands 1-12 Naomh Moling 1-11

(Round: Round 2), Mullinavat 2-5 O’Loughlin Gaels 2-3

Thu, 24 Jun,

(Round: Round 2), Blacks and Whites 6-14 John Lockes 0-2

 

Duggan Steel Duggan Steel U13 Roinn A Hurling League

Fri, 25 Jun,

(Round: Round 2), James Stephens 5-11 John Lockes 1-10

(Round: Round 2), Shamrocks Ballyhale 0-14 Erins Own 2-6

(Round: Round 2), Dicksboro 5-8 O’Loughlin Gaels 3-3

 

Duggan Steel Duggan Steel U13 Roinn A1 Hurling League

Fri, 25 Jun,

(Round: Round 2), Danesfort 3-10 Rower Inistioge 1-14

(Round: Round 2), Piltown 3-17 Dunnamaggin 3-15

(Round: Round 2), Graigue Ballycallan 8-9 Mooncoin 2-11

 

Duggan Steel Duggan Steel U13 Roinn B Hurling League

Fri, 25 Jun,

(Round: Round 2), Carrickshock 7-14 Dicksboro 1-4

(Round: Round 2), Lisdowney 3-11 Galmoy/Windgap 3-7

 

Duggan Steel Duggan Steel U13 Roinn C Hurling League Group A

Fri, 25 Jun,

(Round: Round 2), Kilmacow 5-21 Mt Leinster Rangers 2-1

(Round: Round 2), Conahy Shamrocks 5-24 Slieverue 0-0

(Round: Round 2), Barrow Rangers 3-8 Emeralds 1-8

Sat, 26 Jun,

(Round: Round 2), O’Loughlin Gaels 17-13 Ballinkillen 2-4

 

Duggan Steel Duggan Steel U13 Roinn C Hurling League Group B

Fri, 25 Jun,

(Round: Round 2), Clara 3-12 Naomh Bríd 0-4

(Round: Round 2), Tullaroan 10-7 Carlow Town Hurling Club 2-12

(Round: Round 2), St Lachtain’s 13-6 Setanta Carlow 3-5

(Round: Round 2), Mullinavat 11-11 Burren Rangers  1-2

 

Duggan Steel U13 – 13 aside Hurling League Group A

Fri, 25 Jun,

(Round: Round 2), Naomh Moling W/O Dunnamaggin  –

(Round: Round 2), Piltown 3-4 Mooncoin 2-5

(Round: Round 2), Thomastown W/O Fenians  –

Sat, 26 Jun,

(Round: Round 2), Barrow Rangers 2-3 John Lockes 1-3

(Round: Round 2), Danesfort 1-12 Erins Own 0-7

 

Duggan Steel U13 – 13 aside Hurling League Group B

Mon, 21 Jun,

(Round: Round 1), Cloneen/Railyard 4-6 Young Irelands 3-5

Fri, 25 Jun,

(Round: Round 2), Bennettsbridge 9-13 Cloneen/Railyard 1-3

Sat, 26 Jun,

(Round: Round 2), Blacks and Whites 6-13 St Martin’s 1-1

(Round: Round 2), Young Irelands 4-3 James Stephens 2-2

Sun, 27 Jun,

(Round: Round 2), Naomh Eoin 4-18 Rower Inistioge 3-4

J.J Kavanagh and Sons All County Junior Hurling League Group A

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Slieverue 2 1 1 0 35 30 5 3
St. Patrick’s 2 1 0 1 45 32 13 2
Piltown 1 1 0 0 23 16 7 2
Barrow Rangers 2 1 0 1 38 33 5 2
Kilmacow 2 1 0 1 26 32 -6 2
Cloneen 1 0 1 0 14 14 0 1
Tullogher Rosbercon 2 0 0 2 19 43 -24 0

 

Iverk Produce Junior Hurling C League Group A

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Fenians 2 2 0 0 45 23 22 4
Threecastles 1 1 0 0 16 14 2 2
Graignamanagh 2 1 0 1 29 31 -2 2
Windgap 2 1 0 1 30 40 -10 2
Galmoy 3 0 0 3 38 50 -12 0

 

J.J Kavanagh and Sons All County Junior Hurling League Group B

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Windgap 2 2 0 0 36 25 11 4
Blacks and Whites 2 1 0 1 44 23 21 2
Graignamanagh 2 1 0 1 41 33 8 2
Mooncoin 2 1 0 1 40 42 -2 2
Galmoy 2 1 0 1 29 50 -21 2
Emeralds 2 0 0 2 24 41 -17 0

 

Iverk Produce Junior C Hurling League Group B

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Emeralds 3 2 0 1 59 57 2 4
Cloneen 3 1 1 1 37 31 6 3
Piltown 2 1 1 0 22 18 4 3
Shamrocks Ballyhale 2 1 0 1 20 21 -1 2
John Lockes 2 0 0 2 11 22 -11 0

 

Duggan Steel U13 – 13 aside Hurling League Group A

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
John Lockes 4 3 0 1 36 13 23 6
Barrow Rangers 3 3 0 0 9 6 3 6
Piltown 3 3 0 0 13 11 2 6
Danesfort 2 2 0 0 15 7 8 4
Thomastown 1 1 0 0 21 8 13 2
Thomastown 1 1 0 0 0 0 0 2
Fenians 5 1 0 4 0 0 0 2
Erins Own 2 1 0 1 7 15 -8 2
Naomh Moling 2 1 0 1 8 21 -13 2
Mooncoin 3 1 0 2 15 43 -28 2
Erins Own 0 0 0 0 0 0 0 0
Piltown 0 0 0 0 0 0 0 0
Dunnamaggin 7 0 0 7 0 0 0 0
Dunnamaggin 1 0 0 1 0 0 0 0
John Lockes 0 0 0 0 0 0 0 0
Mooncoin 0 0 0 0 0 0 0 0

 

J.J Kavanagh and Sons Junior A Hurling League Group A

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Thomastown 2 2 0 0 70 29 41 4
Carrickshock 3 2 0 1 46 61 -15 4
St. Patrick’s 1 1 0 0 20 14 6 2
Young Irelands 2 0 0 2 28 40 -12 0
Graigue Ballycallan 2 0 0 2 36 56 -20 0

 

Country Style Foods Junior D Hurling League Group A

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Slieverue 3 3 0 0 91 47 44 6
St Martin’s 2 2 0 0 40 18 22 4
Kilmacow 2 1 0 1 42 44 -2 2
Clara 3 0 0 3 37 65 -28 0
St. Patrick’s 2 0 0 2 20 56 -36 0

 

Duggan Steel U13 – 13 aside Hurling League Group B

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Blacks and Whites 2 2 0 0 46 12 34 4
Bennettsbridge 2 1 0 1 48 21 27 2
Naomh Eoin 1 1 0 0 30 13 17 2
Young Irelands (U13 B) 2 1 0 1 29 26 3 2
James Stephens (C Team) 2 1 0 1 40 38 2 2
Rower Inistioge (B Team) 2 1 0 1 32 35 -3 2
Cloneen/Railyard 2 1 0 1 24 54 -30 2
Dicksboro (C Team) 1 0 0 1 23 32 -9 0
St Martin’s (B Team) 2 0 0 2 9 50 -41 0

 

J.J Kavanagh and Sons Junior A Hurling League Group B

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Mullinavat 3 1 2 0 56 55 1 4
Dunnamaggin 2 1 1 0 41 33 8 3
Mooncoin 3 1 1 1 64 64 0 3
Tullaroan 2 0 2 0 39 39 0 2
O`Loughlin Gaels 2 0 0 2 39 48 -9 0

 

 U15 Roinn B Hurling League Group A

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Piltown 2 2 0 0 100 20 80 4
St Martin’s 2 2 0 0 51 16 35 4
Thomastown 2 1 0 1 37 30 7 2
Graigue Ballycallan 1 1 0 0 19 12 7 2
Danesfort 2 1 0 1 40 43 -3 2
Tullogher Rosbercon 2 1 0 1 34 51 -17 2
Burren Rangers Hurling and Camogie Club 1 0 0 1 10 19 -9 0
Glenmore 2 0 0 2 24 46 -22 0
St Lachtain’s 2 0 0 2 15 93 -78 0

 

 U15 Roinn B Hurling League Group B

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
St. Patrick’s 2 2 0 0 76 39 37 4
John Lockes 2 1 0 1 62 38 24 2
Dunnamaggin 1 1 0 0 36 19 17 2
Clara 2 1 0 1 55 45 10 2
Galmoy/Windgap 2 1 0 1 67 61 6 2
Graignamanagh 2 1 0 1 41 44 -3 2
Mooncoin 2 1 0 1 36 58 -22 2
Mt Leinster Rangers 1 0 0 1 6 32 -26 0
Rower Inistioge 2 0 0 2 21 64 -43 0

 

J.J Kavanagh and Sons Junior F Hurling League Group A

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Dunnamaggin 2 2 0 0 40 25 15 4
Conahy Shamrocks 3 2 0 1 66 50 16 4
Tullogher Rosbercon 2 1 0 1 45 48 -3 2
Piltown 2 1 0 1 41 32 9 2
Blacks and Whites 3 0 0 3 25 62 -37 0

 

J.J Kavanagh and Sons Junior F Hurling League Group B

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Dicksboro 1 1 0 0 17 5 12 2
St Lachtain’s 1 1 0 0 17 15 2 2
Glenmore 1 0 0 1 15 17 -2 0
Mullinavat 1 0 0 1 5 17 -12 0

 

Duggan Steel U15 Roinn C Hurling League Group A

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Shamrocks Ballyhale 2 2 0 0 80 30 50 4
Slieverue 2 2 0 0 51 29 22 4
Lisdowney 2 1 0 1 59 40 19 2
Tullaroan 2 1 0 1 37 40 -3 2
Bennettsbridge 2 1 0 1 20 23 -3 2
Piltown (B Team) 2 1 0 1 35 54 -19 2
Cloneen/Railyard 2 0 0 2 18 21 -3 0
Bagenalstown Gaels GAA 2 0 0 2 25 88 -63 0

 

Duggan Steel U13 Roinn A1 Hurling League

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Graigue Ballycallan 2 2 0 0 68 43 25 4
Danesfort 2 2 0 0 38 33 5 4
Thomastown 1 1 0 0 18 8 10 2
Dunnamaggin 2 1 0 1 41 41 0 2
Piltown 2 1 0 1 52 59 -7 2
Young Irelands 1 0 0 1 16 19 -3 0
Rower Inistioge 2 0 0 2 32 36 -4 0
Mooncoin 2 0 0 2 25 51 -26 0

 

Duggan Steel U13 Roinn B Hurling League

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Lisdowney 2 2 0 0 56 22 34 4
Tullogher Rosbercon 2 2 0 0 19 9 10 4
St. Patrick’s 1 1 0 0 42 1 41 2
Carrickshock 2 1 0 1 44 26 18 2
St Martin’s 1 1 0 0 23 20 3 2
James Stephens 0 0 0 0 0 0 0 0
James Stephens 0 0 0 0 0 0 0 0
Galmoy/Windgap 2 0 0 2 36 43 -7 0
Glenmore 2 0 0 2 1 42 -41 0
Dicksboro 2 0 0 2 13 71 -58 0

 

Duggan Steel U15 A Hurling League

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
James Stephens Red 2 2 0 0 66 15 51 4
James Stephens Green 2 2 0 0 64 26 38 4
Dicksboro White 2 1 0 1 61 47 14 2
Young Irelands 1 1 0 0 20 15 5 2
O`Loughlin Gaels 1 1 0 0 21 17 4 2
Naas 1 0 0 1 15 20 -5 0
Erins Own 2 0 0 2 27 59 -32 0
Dicksboro Maroon 2 0 0 2 34 71 -37 0
Carrickshock 1 0 0 1 2 40 -38 0

 

Duggan Steel U13 Roinn C Hurling League Group A

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Conahy Shamrocks 2 2 0 0 56 11 45 4
Kilmacow 2 2 0 0 59 18 41 4
O`Loughlin Gaels 1 1 0 0 64 10 54 2
Emeralds 2 1 0 1 50 18 32 2
Barrow Rangers 1 1 0 0 17 11 6 2
Mt Leinster Rangers 2 1 0 1 43 66 -23 2
O`Loughlin Gaels 1 0 0 1 11 17 -6 0
Bagenalstown Gaels GAA 1 0 0 1 11 23 -12 0
Slieverue 2 0 0 2 30 75 -45 0
Ballinkillen 2 0 0 2 11 103 -92 0

 

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League Group A

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Barrow Rangers 3 2 0 1 76 46 30 4
Dicksboro (B Team) 3 2 0 1 22 33 -11 4
John Lockes 1 1 0 0 22 17 5 2
Conahy Shamrocks 2 1 0 1 17 33 -16 2
Bagenalstown Gaels GAA 0 0 0 0 0 0 0 0
Carlow Town Hurling Club 1 0 0 1 0 0 0 0
Naomh Bríd 2 0 0 2 7 15 -8 0

 

St Canice’s Credit Union (Kilkenny) Senior Hurling League Division 1 Group A

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
O`Loughlin Gaels 2 2 0 0 26 21 5 4
Bennettsbridge 2 1 0 1 21 10 11 2
Erins Own 2 1 0 1 43 37 6 2
James Stephens 2 1 0 1 33 34 -1 2
Clara 2 1 0 1 30 37 -7 2
Tullaroan 2 0 0 2 41 55 -14 0

 

Michael Lyng Motors Hyundai Senior Hurling League Division 2 Group A

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Fenians 2 2 0 0 19 13 6 4
Glenmore 2 1 0 1 48 41 7 2
Young Irelands 2 1 0 1 40 38 2 2
Conahy Shamrocks 2 1 0 1 45 44 1 2
Carrickshock 2 1 0 1 31 35 -4 2
John Lockes 2 0 0 2 16 28 -12 0

 

J.J. Kavanagh and Sons Junior B Hurling League Group A

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Bennettsbridge 3 3 0 0 90 40 50 6
Conahy Shamrocks 2 1 0 1 54 43 11 2
Dicksboro 2 1 0 1 34 33 1 2
Barrow Rangers 3 1 0 2 43 73 -30 2
Danesfort 2 0 0 2 25 57 -32 0

 

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League Group B

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Graignamanagh 3 3 0 0 33 14 19 6
St. Patrick’s 2 2 0 0 62 22 40 4
Cloneen/Railyard 2 1 0 1 14 33 -19 2
Naomh Moling 1 0 0 1 0 0 0 0
Ballinkillen 1 0 0 1 0 0 0 0
St Lachtain’s 2 0 0 2 6 25 -19 0
Shamrocks Ballyhale 1 0 0 1 16 37 -21 0

 

St Canice’s Credit Union (Kilkenny) Senior Hurling League Division 1 Group B

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Dicksboro 2 2 0 0 52 33 19 4
Mullinavat 2 2 0 0 44 35 9 4
Shamrocks Ballyhale 2 1 0 1 43 38 5 2
Lisdowney 2 1 0 1 45 51 -6 2
Rower Inistioge 2 0 0 2 32 40 -8 0
Graigue Ballycallan 2 0 0 2 33 52 -19 0

 

Michael Lyng Motors Hyundai Senior Hurling League Division 2 Group B

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Danesfort 2 1 1 0 50 42 8 3
Thomastown 2 1 1 0 54 47 7 3
O`Loughlin Gaels 2 1 0 1 58 50 8 2
Dunnamaggin 2 1 0 1 39 33 6 2
St Lachtain’s 2 1 0 1 42 49 -7 2
St Martin’s 2 0 0 2 29 51 -22 0

 

J.J. Kavanagh and Sons Junior B Hurling League Group B

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
St Lachtain’s 2 2 0 0 47 27 20 4
Glenmore 2 2 0 0 32 24 8 4
St Martin’s 3 2 0 1 59 60 -1 4
Tullogher Rosbercon 2 0 0 2 27 39 -12 0
James Stephens 3 0 0 3 41 56 -15 0

 

Duggan Steel U15 Roinn C Hurling League Group B

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Emeralds 3 3 0 0 29 0 29 6
Barrow Rangers 2 2 0 0 53 1 52 4
Conahy Shamrocks 2 2 0 0 22 7 15 4
Kilmacow 1 1 0 0 0 0 0 2
St Martin’s (B Team) 2 1 0 1 0 0 0 2
Naomh Bríd 3 1 0 2 7 51 -44 2
Setanta Ceatharlach 6 0 0 6 0 0 0 0
St Martin’s 1 0 0 1 1 53 -52 0

 

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League Group C

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
James Stephens (B Team) 2 1 0 1 48 42 6 2
Lisdowney 1 1 0 0 28 22 6 2
Burren Rangers Hurling and Camogie Club 1 1 0 0 23 20 3 2
Carrickshock 2 1 0 1 20 23 -3 2
O`Loughlin Gaels (B Team) 2 1 0 1 14 26 -12 2
Naomh Eoin 2 0 0 2 0 0 0 0

 

Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group A

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Dunnamaggin 2 2 0 0 67 22 45 4
St Martin’s 2 2 0 0 53 35 18 4
Mooncoin 2 2 0 0 35 27 8 4
Tullaroan 2 1 0 1 52 44 8 2
Clara 2 1 0 1 32 29 3 2
Mullinavat 2 1 0 1 47 52 -5 2
Piltown 2 1 0 1 36 47 -11 2
Rower Inistioge 2 0 0 2 36 45 -9 0
Thomastown 2 0 0 2 32 54 -22 0
Blacks and Whites/Slieverue 2 0 0 2 16 51 -35 0

 

Duggan Steel U15 Roinn C Hurling League Group C

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Fenians 2 2 0 0 49 10 39 4
Young Irelands (U13 B) 2 2 0 0 29 27 2 4
Blacks and Whites 2 1 0 1 47 27 20 2
O`Loughlin Gaels (B Team) 2 1 0 1 27 14 13 2
Mullinavat 2 1 0 1 24 23 1 2
Carlow Town \ Setanta (U15 A) 2 1 0 1 31 34 -3 2
O`Loughlin Gaels 0 0 0 0 0 0 0 0
Naomh Moling 2 0 0 2 18 45 -27 0
John Lockes (B Team) 2 0 0 2 5 50 -45 0

 

Country Style Foods Junior D Hurling League Group B

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Blacks and Whites 3 3 0 0 66 32 34 6
Mooncoin 2 1 0 1 42 28 14 2
James Stephens 1 1 0 0 23 9 14 2
Barrow Rangers 2 0 0 2 19 47 -28 0
Carrigeen 2 0 0 2 15 49 -34 0

 

Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group B

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Graigue Ballycallan 2 2 0 0 49 23 26 4
Fenians 1 1 0 0 35 24 11 2
Emeralds 2 1 0 1 45 38 7 2
Kilmacow 1 1 0 0 22 21 1 2
Glenmore 1 1 0 0 15 14 1 2
Galmoy/Windgap 2 1 0 1 33 40 -7 2
The Harps 2 0 0 2 30 32 -2 0
Erins Own 1 0 0 1 12 28 -16 0
Danesfort 2 0 0 2 35 56 -21 0

 

J.J Kavanagh and Sons Junior E Hurling League Group A

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Rower Inistioge 2 2 0 0 55 20 35 4
Dicksboro 2 2 0 0 38 26 12 4
Erins Own 2 1 0 1 23 41 -18 2
Bennettsbridge 2 0 0 2 26 34 -8 0
Mooncoin 2 0 0 2 29 50 -21 0

 

J.J Kavanagh and Sons Junior E Hurling League Group B

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Lisdowney 3 3 0 0 90 47 43 6
Thomastown 2 1 0 1 38 39 -1 2
Graigue Ballycallan 2 1 0 1 40 36 4 2
Danesfort 1 0 0 1 14 32 -18 0
O`Loughlin Gaels 2 0 0 2 31 59 -28 0

 

Kilkenny Honda Centre Minor A Hurling League

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Dicksboro 2 2 0 0 60 35 25 4
James Stephens 1 1 0 0 23 14 9 2
Young Irelands 2 1 0 1 46 45 1 2
O`Loughlin Gaels 2 1 0 1 33 52 -19 2
Tullogher Rosbercon 2 0 1 1 35 41 -6 1
Bennettsbridge 2 0 1 1 32 41 -9 1
Mt Leinster Rangers 0 0 0 0 0 0 0 0
Naas 1 0 0 1 20 21 -1 0

 

Duggan Steel U13 Roinn C Hurling League Group B

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Mullinavat 2 2 0 0 89 8 81 4
Clara 2 2 0 0 45 14 31 4
Tullaroan 2 2 0 0 56 34 22 4
St Lachtain’s 2 1 1 0 62 31 31 3
Graignamanagh 1 0 1 0 17 17 0 1
Naomh Bríd 1 0 0 1 4 21 -17 0
Carlow Town Hurling Club 2 0 0 2 28 61 -33 0
Burren Rangers Hurling and Camogie Club 2 0 0 2 21 63 -42 0
Setanta Ceatharlach 2 0 0 2 17 90 -73 0

 

Duggan Steel U13 Roinn A Hurling League

 

TEAM PLD WON DRAW LOST FOR AGAINST DIFF POINTS
Dicksboro 2 2 0 0 48 30 18 4
James Stephens 2 1 0 1 44 38 6 2
O`Loughlin Gaels 2 1 0 1 34 33 1 2
Shamrocks Ballyhale 2 1 0 1 28 29 -1 2
John Lockes 2 1 0 1 30 40 -10 2
Erins Own 2 0 0 2 22 36 -14 0

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *