August 20, 2019
News Sport

THROW-IN: All Kilkenny GAA fixtures for the week ahead

HERE is your complete list of local GAA fixtures for the week ahead:

This evening: Tuesday, June 4 
Iverk Produce Junior C Hurling League, Venue: Galmoy, (Round 4), Galmoy V Danesfort 20:00

Iverk Produce Junior C Hurling League, Venue: Bennettsbridge, (Round 4), Bennettsbridge V Mooncoin 20:00

Wednesday, June 5  
J.J. Kavanagh & Sons All County League Group E, Venue: Myshall, (Round 3), Naomh Eoin V James Stephens 20:00,

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group C, Venue: Piltown, (Round 1), Piltown V John Lockes 19:30

Thursday, June 6 
Country Style Junior D Hurling League Group A, Venue: Jenkinstown, (Round 3), Conahy Shamrocks V Blacks and Whites 20:00

Country Style Junior D Hurling League Group B, Venue: Lisdowney, (Round 3), Lisdowney V Graignamanagh 20:00

Friday, June 7
J.J. Kavanagh and Sons J.H.L (Section B), Venue: Ballyragget, (Round 3), St. Patrick’s V Clara 20:00

J.J. Kavanagh and Sons J.H.L (Section B), Venue: Ballyhale, (Round 3), Ballyhale Shamrocks V Rower Inistioge 20:00

J.J Kavanagh and Sons Junior A Hurling League, Venue: Hugginstown, (Round 6), Carrickshock V Thomastown 20:00

J.J Kavanagh and Sons Junior A Hurling League, Venue: Tom Ryall Park, (Round 6), Graigue Ballycallan V Mooncoin 20:00

J.J Kavanagh and Sons Junior A Hurling League, Venue: Pairc Sheamuis Stiophan, (Round 6), James Stephens V Lisdowney 20:00

J.J Kavanagh and Sons Junior A Hurling League, Venue: Gowran, (Round 6), Young Irelands V Tullaroan 20:00

J.J Kavanagh and Sons Junior B League, Venue: Mullinavat, (Round 4), Mullinavat V John Lockes 20:00

J.J Kavanagh and Sons Junior B League, Venue: St. John’s Park, (Round 4), O’Loughlin Gaels V St Martin’s 20:00

J.J Kavanagh and Sons Junior B League, Venue: Tullogher, (Round 4), Tullogher Rosbercon V St Lachtain’s 20:00

J.J Kavanagh and Sons Junior B League, Venue: Paulstown, (Round 4), Barrow Rangers V Fenians 20:00

J.J Kavanagh and Sons Junior B League, Venue: Palmerstown, (Round 4), Dicksboro V Glenmore 20:00

Iverk Produce Junior C Hurling League, Venue: Windgap, (Round 4), Windgap V Emeralds 20:00

Iverk Produce Junior C Hurling League, Venue: Threecastles, (Round 4), Threecastles V Piltown 20:00

Saturday, June 8
Country Style Junior D Hurling League Group A, Venue: Palmerstown, (Round 3), Dicksboro V Kilmacow 19:00

Country Style Junior D Hurling League Group B, Venue: Pairc Sheamuis Stiophan, (Round 3), James Stephens V Clara 19:00

Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group A, Venue: Lisdowney, (Round 2), Lisdowney V Young Irelands 18:00

Sunday, June 9
Country Style Junior D Hurling League Group B, Venue: Inistioge, (Round 3), Rower Inistioge V Erins Own 18:30

Monday, June 10 
Iverk Produce Junior C Hurling League, Venue: Danesfort, (Round 3), Danesfort V Bennettsbridge 20:00

Duggan Steel Under-13 A Hurling League, Venue: Gowran, (Round 1), Young Irelands V Thomastown 19:30

Duggan Steel Under-13 A Hurling League, Venue: St. John’s Park, (Round 1), O’Loughlin Gaels V James Stephens 19:30

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group A, Venue: Canon Kearns Park, (Round 1), Erins Own V Dunnamaggin 19:30

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group A, Venue: Galmoy, (Round 1), Galmoy/Windgap V Mt Leinster Rangers 19:30

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group A, Venue: Clara, (Round 1), Clara V St Martin’s 19:30

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group B, Venue: Inistioge, (Round 1), Rower Inistioge V Naomh Br�d 19:30

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group B, Venue: Pairc na Ratha, (Round 1), Glenmore V Mooncoin 19:30

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group C, Venue: P�irc Lachtain, (Round 1), St Lachtain’s V Tullogher Rosbercon 19:30

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group C, Venue: Tom Ryall Park, (Round 1), Graigue Ballycallan V Kilmacow 19:30

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group A, Venue: Pairc Sheamuis Stiophan, (Round 1), James Stephens V O’Loughlin Gaels 19:30

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group A, Venue: Ballyragget, (Round 1), St. Patrick’s V Emeralds 19:30

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B, Venue: Pairc Sheamuis Stiophan, (Round 1), James Stephens V Carlow Town Hurling Club 19:30

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B, Venue: Gowran, (Round 1), Young Irelands V Ballyhale Shamrocks 19:30

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B, Venue: Mullinavat, (Round 1), Mullinavat V Bennettsbridge 19:30

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B, Venue: Hugginstown, (Round 1), Carrickshock V Dicksboro 19:30

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group A, Venue: Tullaroan, (Round 1), Tullaroan V Naomh Moling 19:30

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group A, Venue: Cloneen, (Round 1), Cloneen/Railyard V Bagenalstown Gaels GAA 19:30

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group A, Venue: Slieverue, (Round 1), Slieverue V John Lockes 19:30

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group B, Venue: Piltown, (Round 1), Piltown V Conahy Shamrocks 19:30

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group B, Venue: Johnstown, (Round 1), Fenians V Blacks and Whites 19:30

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group B, Venue: Myshall, (Round 1), Naomh Eoin V Ballinkillen 19:30

Tuesday, June 11 
J.J. Kavanagh & Sons All County League Group c, Venue: Pairc Naomh Moling, (Round 4), Naomh Moling V Emeralds 20:00

J.J. Kavanagh & Sons All County League Group c, Venue: Piltown, (Round 4), Piltown V Mooncoin 20:00

Iverk Produce Junior C Hurling League, Venue: Ballyhale, (Round 4), Ballyhale Shamrocks V Carrigeen 20:00

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group A, Venue: Dr Tierney Park, (Round 1), Graignamanagh V Setanta Carlow 19:30

Wednesday, June 12  
J.J Kavanagh and Sons Junior A Hurling League, Venue: Gowran, (Round 2), Young Irelands V Carrickshock 19:30,

Thursday, June 13  
J.J. Kavanagh and Sons J.H.L (Section B), Venue: Clara, (Round 4), Clara V Dicksboro 20:00

J.J. Kavanagh and Sons J.H.L (Section B), Venue: Inistioge, (Round 4), Rower Inistioge V St. Patrick’s 20:00

Country Style Junior D Hurling League Group A, Venue: Mooncoin, (Round 4), Mooncoin V Slieverue 20:00

Friday, June 14  
J.J. Kavanagh and Sons J.H.L (Section B), Venue: St. John’s Park, (Round 4), O’Loughlin Gaels V James Stephens 20:00

J.J. Kavanagh & Sons All County League Group A, Venue: Windgap, (Round 1), Windgap V Conahy Shamrocks 19:00

Iverk Produce Junior C Hurling League, Venue: Mooncoin, (Round 5), Mooncoin V Emeralds 20:00

Country Style Junior D Hurling League Group A, Venue: Tom Walsh Park, (Round 4), Blacks and Whites V Dicksboro 20:00

Country Style Junior D Hurling League Group A, Venue: Kilmacow, (Round 4), Kilmacow V St Martin’s 20:00

Country Style Junior D Hurling League Group B, Venue: Clara, (Round 4), Clara V Lisdowney 20:00

Country Style Junior D Hurling League Group B, Venue: Canon Kearns Park, (Round 4), Erins Own V James Stephens 20:00

Country Style Junior D Hurling League Group B, Venue: Dr Tierney Park, (Round 4), Graignamanagh V Cloneen 20:00

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *