July 19, 2019
News Sport

THROW-IN: Your complete guide to GAA fixtures for the week ahead

Mon 08 Jul

J.J Kavanagh and Sons Junior B League

(Round: Round 8), Venue: Paulstown, Barrow Rangers V St Martin’s19:30,

 

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group B

(Round: Round 1), Venue: Tullogher, Rosbercon V Piltown19:30,

 

Tue 09 July

County Hurling League Division 2

(Round: Round 4), Venue: Danesfort, Danesfort V Tullaroan20:00,

(Round: Round 4), Venue: Ballyragget, Tullogher Rosbercon V St. Patrick’s20:00,

 

Michael Lyng Motors Hyundai County Hurling League Division 3

(Round: Round 3), Venue: Johnstown, Fenians V Glenmore20:00,

 

J.J. Kavanagh & Sons All County League

(Round: Semi Final), Venue: Palmerstown, Dicksboro V James Stephens19:30,

 

J.J Kavanagh and Sons Junior A Hurling League

(Round: Round 8), Venue: Hugginstown, Carrickshock V Lisdowney19:45

 

Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League Group A

(Round: Round 9), Venue: Dr Tierney Park, Graignamanagh V Kilmacow19:30,

 

Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League Group B

(Round: Round 7), Venue: Canon Kearns Park, Erins Own V Tullaroan19:00,

 

Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League Group B

(Round: Round 7), Venue: Mooncoin, Mooncoin V Cloneen/Railyard19:00,

 

Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League 13 A Side

(Round: Round 5), Venue: Jenkinstown, Conahy Shamrocks V Slieverue19:00,

 

J. Kavanagh and Sons Kevin Fennelly Cup

(Round: Semi Final), Venue: St. John’s Park, O’Loughlin Gaels V Ballinkillen19:30,

 

Wed 10 July

J.J. Kavanagh and Sons Senior Football Championship

(Round: Semi Final), Venue: Muckalee, Railyard V Conahy Shamrocks19:30,

 

J.J. Kavanagh and Sons Intermediate Football Championship

(Round: Semi Final), Venue: Clara, Erins Own V Thomastown19:30,

 

Iverk Produce Junior C Hurling League

(Round: Round 6), Venue: Windgap, Windgap V Carrigeen20:00,

 

Permanent TSB Under 19 Hurling B Group A

(Round: Round 3), Venue: Danesfort, Danesfort V Mooncoin20:00,

 

Permanent TSB Under 19 Hurling Group B

(Round: Round 3), Venue: St. John’s Park, O’Loughlin Gaels V Fenians20:00,

 

Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group B

(Round: Round 5), Venue: Palmerstown, Dicksboro V Tullogher Rosbercon19:30,

 

Duggan Steel Under-13 A Hurling League

(Round: Round 4), Venue: Palmerstown, Dicksboro V Thomastown11:30,

 

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group B

(Round: Round 3), Venue: Kilmacow, Kilmacow V Piltown19:30,

 

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group A

(Round: Round 4), Venue: St. John’s Park, O’Loughlin Gaels V Setanta Carlow11:30,

 

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group A

(Round: Round 6), Venue: Tullaroan, Tullaroan V Bagenalstown Gaels GAA19:30,

 

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group B

(Round: Round 6), Venue: Lisdowney, Lisdowney V Naomh Eoin19:30,

 

Thu 11 July

J.J Kavanagh and Sons Junior B League

(Round: Round 3), Venue: Pairc na Ratha, Glenmore V O’Loughlin Gaels19:30,

 

Permanent TSB Under 19 Hurling A Group A

(Round: Round 4), Venue: Gowran, Young Irelands V James Stephens20:00,

(Round: Round 4), Venue: Ballyhale, Ballyhale Shamrocks V Erins Own20:00,

 

Permanent TSB Under 19 Hurling A Group B

(Round: Round 3), Venue: Tom Ryall Park, Graigue Ballycallan V O’Loughlin Gaels20:00,

(Round: Round 3), Venue: Thomastown, Thomastown V Dicksboro20:00,

 

Permanent TSB Under 19 Hurling B Group A

(Round: Round 3), Venue: Kilmacow, Kilmacow V Galmoy/Windgap20:00,

 

Permanent TSB Under 19 Hurling B Group B

(Round: Round 3), Venue: Lisdowney, Lisdowney V Rower Inistioge20:00,

(Round: Round 3), Venue: Bennettsbridge, Bennettsbridge V Mullinavat20:00,

 

Permanent TSB Under 19 Hurling C Group A

(Round: Round 3), Venue: Piltown, Piltown V St Martin’s20:00,

(Round: Round 3), Venue: Pairc na Ratha, Glenmore V Clara20:00,

 

Permanent TSB Under 19 Hurling C Group B

(Round: Round 3), Venue: Paulstown, Barrow Rangers V St Lachtain’s20:00,

(Round: Round 3), Venue: Ballyragget, St. Patrick’s V Graignamanagh20:00,

 

Permanent TSB Under 19 Hurling D Group A

(Round: Round 4), Venue: Tom Walsh Park, Blacks and Whites V Tullaroan20:00,

 

Permanent TSB Under 19 Hurling D Group C

(Round: Round 3), Venue: John Locke Park, John Lockes V Slieverue20:00,

 

Permanent TSB Under 19 Hurling Group B

(Round: Round 3), Venue: Urlingford, Emeralds V Conahy Shamrocks20:00,

 

Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League Group A

(Round: Round 3), Venue: Inistioge, Rower Inistioge V Thomastown18:30,

(Round: Round 9), Venue: John Locke Park, John Lockes V Rower Inistioge19:30,

 

Duggan Steel Under-15 Roinn C Hurling League 13 A Side

(Round: Round 4), Venue: Slieverue, Slieverue V Blacks and Whites19:00,

 

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group A

(Round: Round 6), Venue: Coon, St Martin’s V St Lachtain’s19:30,

 

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group A

(Round: Round 5), Venue: Pairc Sheamuis Stiophan, James Stephens V Graignamanagh19:30,

 

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group B

(Round: Round 4), Venue: Jenkinstown, Conahy Shamrocks V Ballinkillen19:30,

 

Fri 12 July

J.J. Kavanagh and Sons J.H.L (Section B)

(Round: Round 4), Venue: St. John’s Park, O’Loughlin Gaels V James Stephens20:00,

 

County Hurling League Division 2

(Round: Round 5), Venue: Tullaroan, Tullaroan V Tullogher Rosbercon19:30,

 

Iverk Produce Junior C Hurling League

(Round: Round 7), Venue: Mooncoin, Mooncoin V Piltown19:30,

 

Country Style Junior D Hurling League Group A

(Round: Round 7), Venue: Kilmacow, Kilmacow V Blacks and Whites20:00,

(Round: Round 7), Venue: Slieverue, Slieverue V Dicksboro20:00,

(Round: Round 7), Venue: Coon, St Martin’s V Conahy Shamrocks20:00,

 

Country Style Junior D Hurling League Group B

(Round: Round 7), Venue: Cloneen, Cloneen V Rower Inistioge20:00,

(Round: Round 7), Venue: Dr Tierney Park, Graignamanagh V Erins Own20:00,

(Round: Round 7), Venue: Lisdowney, Lisdowney V James Stephens20:00,

 

Duggan Steel Under-13 A Hurling League

(Round: Round 5), Venue: Pairc Sheamuis Stiophan, James Stephens V Dicksboro19:30,

(Round: Round 5), Venue: Thomastown, Thomastown V O’Loughlin Gaels19:30,

 

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group A

(Round: Round 6), Venue: Canon Kearns Park, Erins Own V Mt Leinster Rangers19:30,

(Round: Round 6), Venue: Dunnamaggin, Dunnamaggin V Clara19:30,

(Round: Round 6), Venue: John Locke Park, John Lockes V Galmoy/Windgap19:30,

 

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group B

(Round: Round 5), Venue: Piltown, Piltown V Mooncoin19:30,

(Round: Round 5), Venue: Tom Ryall Park, Graigue Ballycallan V Glenmore19:30,

(Round: Round 5), Venue: Danesfort, Danesfort V Tullogher Rosbercon19:30,

 

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B

(Round: Round 5), Venue: Palmerstown, Dicksboro V Carlow Town Hurling Club19:30,

(Round: Round 5), Venue: Pairc Sheamuis Stiophan, James Stephens V Mullinavat19:30,

(Round: Round 5), Venue: Gowran, Young Irelands V Carrickshock19:30,

 

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group A

(Round: Round 7), Venue: Cloneen, Cloneen/Railyard V Naomh Bríd19:30,

(Round: Round 7), Venue: TBC, Bagenalstown Gaels GAA V Naomh Moling19:30,

(Round: Round 7), Venue: Tullaroan, Tullaroan V Slieverue19:30,

(Round: Round 7), Venue: John Locke Park, John Lockes V Rower Inistioge19:30,

 

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group B

(Round: Round 6), Venue: Tom Walsh Park, Blacks and Whites V Ballinkillen19:30,

(Round: Round 6), Venue: Piltown, Piltown V Burren Rangers 19:30,

 

Sat 13 July

St Canice’s Credit Union County League Division 1

(Round: Round 5), Venue: Palmerstown, Dicksboro V Clara19:00,

(Round: Round 5), Venue: Mullinavat, Mullinavat V Bennettsbridge19:00,

 

County Hurling League Division 2

(Round: Round 5), Venue: Hugginstown, Carrickshock V Danesfort19:00,

(Round: Round 5), Venue: Ballyragget, St. Patrick’s V St Lachtain’s19:00,

(Round: Round 5), Venue: Inistioge, Rower Inistioge V Graigue Ballycallan19:00,

 

Michael Lyng Motors Hyundai County Hurling League Division 3

(Round: Round 5), Venue: Pairc na Ratha, Glenmore V John Lockes19:00,

(Round: Round 5), Venue: Dunnamaggin, Dunnamaggin V St Martin’s19:00,

(Round: Round 5), Venue: Lisdowney, Lisdowney V Young Irelands19:00,

(Round: Round 5), Venue: Johnstown, Fenians V Thomastown19:00,

 

J.J Kavanagh and Sons Junior A Hurling League

(Round: Round 10), Venue: Tom Ryall Park, Graigue Ballycallan V Dunnamaggin19:00,

 

J.J. Kavanagh and Sons Martin Treacy Cup Junior Group B

(Round: Round 3), Venue: Jenkinstown, Conahy Shamrocks V Slieverue19:00,

(Round: Round 3), Venue: Tom Walsh Park, Blacks and Whites V Windgap19:00,

(Round: Round 3), Venue: Cloneen, Cloneen V Kilmacow19:00,

 

J.J. Kavanagh and Sons Martin Treacy Group A

(Round: Round 3), Venue: Galmoy, Galmoy V Barrow Rangers19:00,

(Round: Round 3), Venue: Dr Tierney Park, Graignamanagh V Mooncoin19:00,

 

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group A

(Round: Round 4), Venue: Urlingford, Emeralds V Barrow Rangers17:30,

 

Sun 14 July

Kilkenny Honda Centre Minor Hurling B League Group A

(Round: Round 5), Venue: Tullaroan, Tullaroan V Young Irelands19:30,

 

Mon 15 July

Iverk Produce Junior C Hurling League

(Round: Round 5), Venue: Mooncoin, Mooncoin V Emeralds20:00,

 

Permanent TSB Under 19 Hurling A Group A

(Round: Round 3), Venue: Pairc Sheamuis Stiophan, James Stephens V Ballyhale Shamrocks19:30,

(Round: Round 3), Venue: Canon Kearns Park, Erins Own V Dunnamaggin19:30,

 

Kilkenny Honda Centre Minor C Hurling League Group A

(Round: Round 2), Venue: John Locke Park, John Lockes V Emeralds14:00,

 

Duggan Steel Under-15 Roinn B Hurling League Group B

(Round: Round 5), Venue: Piltown, Piltown V Danesfort14:00,

 

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group A

(Round: Round 7), Venue: Páirc Lachtain, St Lachtain’s V Erins Own19:30,

(Round: Round 7), Venue: Dunnamaggin, Dunnamaggin V St Martin’s19:30,

(Round: Round 7), Venue: Clara, Clara V Galmoy/Windgap19:30,

(Round: Round 7), Venue: John Locke Park, John Lockes V Mt Leinster Rangers19:30,

 

Duggan Steel Under-13 B Hurling League Group B

(Round: Round 6), Venue: Pairc na Ratha, Glenmore V Kilmacow19:30,

(Round: Round 6), Venue: Mooncoin, Mooncoin V Danesfort19:30,

(Round: Round 6), Venue: Inistioge, Rower Inistioge V Piltown19:30,

(Round: Round 6), Venue: Tullogher, Tullogher Rosbercon V Graigue Ballycallan19:30,

 

Duggan Steel Under-13 Roinn C Hurling League Group B

(Round: Round 4), Venue: Mullinavat, Mullinavat V Young Irelands19:30,

 

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group A

(Round: Round 2), Venue: Cloneen, Cloneen/Railyard V Naomh Moling19:30,

 

Duggan Steel Under-13 C Hurling League 13 Aside Group B

(Round: Round 7), Venue: Jenkinstown, Conahy Shamrocks V Naomh Eoin19:30,

(Round: Round 7), Venue: Lisdowney, Lisdowney V Piltown19:30,

(Round: Round 7), Venue: Tom Walsh Park, Blacks and Whites V Burren Rangers 19:30,

 

Duggan Steel Under-13 Roinn B Football Championship

(Round: Final Replay), Venue: Jenkinstown, St Martin’s V Erins Own19:00,

 

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *